×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.4°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
3. aprīlis, 2014
Drukāt

“King Crimson” mantinieki Rīgā


ReklāmfotoReklāmfoto

Apvienība “The Crimson ProjeKCt”, kā jau liecina tās nosaukums, ir slavenās britu grupas “King Crimson” darbības turpinātāji. “King Crimson” – savulaik populārā britu progresīvā roka grupa, kuras vēsture iestiepjas līdz pat tālajam 1968. gadam. Viņi ietekmējuši neskaitāmas pasaulslavenas grupas no “Genesis” līdz “Nirvana”, bet vēl 2011. gadā reperis Kanje Vests aizņēmās viņu dziesmas “21st Century Schizoid Man” motīvu paša singlam “Power”. “King Crimson” kontā ir 12 studijas albumi, neskaitāmas koncertturnejas, un tā ir rekordiste sastāva maiņu ziņā. Pēdējo reizi grupas dalībnieki kopā uzstājās turnejā ASV 2008. gadā, bet Eiropā viņi nav koncertējuši vairāk nekā 10 gadu.

2003. gadā turnejas “The Power To Believe Tour” ietvaros grupa “King Crimson” vēl pilnā sastāvā, ieskaitot pašu Robertu Fripu, sniedza koncertu arī Rīgā. Diemžēl pēc šīs turnejas Roberts Frips patrauca darbību grupā. Pēcāk intervijā laikrakstam “Financial Times” viņš skaidroja, ka ir neiespējami pilnībā koncentrēties uz pastāvīgi koncertējošas grupas līdera darbību cita biznesa dēļ.

Pēc grupas līdera aiziešanas 2006. gadā grupas dalībnieks Adrians Belju (64) izveidoja pats savu projektu “The Adrian Belew Power Trio”. Apvienība laida klajā dažus albumus, tostarp visai veiksmīgo “E”, tā joprojām turpina koncertēt.

Savukārt pārējie grupas dalībnieki – Tonijs Levains (67), kurš, starp citu, Rīgā ieradīsies maijā kopā ar Pīteru Geibrielu, kā arī Pets Mastelotto (58) 2009. gadā kopā ar Markusu Reiteru izveidoja trio “Stick Men”. Markuss bija pieredzējis komponists, kas apguva “King Crimson” repertuāru no paša Roberta Fripa, piedaloties Fripa izveidotajā ģitāras meistaru kopienā “Guitar Craft” deviņdesmitajos gados. “Stick Men” ir ieskaņojuši četrus studiju albumus, arī Belju, Levains un Masteloto ir visai ietekmīgas personības masu kultūrā, sadarbojoties ar ievērojamiem pasaules līmeņa mūziķiem un grupām, piemēram, ar Frenku Zapu, ar grupu “Pink Floyd”, Deividu Boviju, jau minēto Pīteru Geibrielu, Polu Saimonu, Džonu Lenonu un citiem rokmūzikas grandiem.

2011. gada augustā Belju, Levains un Masteloto sarīkoja sanāksmi, kā iznākumā abi trio apvienojās un nolēma turpmāk kopā izpildīt veco labo “King Crimson” repertuāru. Šī doma izrādījās tik veiksmīga, ka 2011. gada rudenī beidzās ar iepriekš minēto mūziķu trio apvienošanos un kopīgu koncertturneju ASV un Kanādā. Sešu mūziķu grupu Tonijs Levains ierosināja nosaukt par “ProjeKCt Crimson”, bet te savu pirkstu (domu) pielika pats Roberts Frips un piedāvāja nosaukumu “The Crimson ProjeKCt”, kas arī tika pieņemts – no tā brīža grupa pastāvīgi koncertē visā pasaulē. Kā liecina grupas mājas lapā izveidotā informācija, Rīgā “The Crimson ProjeKCt” ieradīsies pēc koncertiem Itālijā, lai pēcāk dotos uz Nīderlandi.

UZZIŅA:

Koncerts – 4. IV 19, Rīgas Kongresu namā.

Biļetes “Biļešu paradīzes” kasēs, HYPERLINK “http://www.bilesuparadize.lv” www.bilesuparadize.lv.

Cena: EUR 28 – 70.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+