×
Mobilā versija
Brīdinājums +29°C
Rozālija, Roze
Trešdiena, 18. jūlijs, 2018
27. oktobris, 2016
Drukāt

Ķīnieši aktīvi iepērk Latvijas koku (16)

Foto no arhīvaFoto no arhīva

Patlaban Latvijā jūtami aktivizējušies bērza finierkluču iepircēji no Ķīnas, līdz ar to kokapstrādes uzņēmumi septembrī palielinājuši šīs produkcijas iepirkuma cenas, aģentūra LETA uzzināja Meža nozares informācijas centrā.

Centrā norādīja, ka rudens un ziemas sezona pēdējo divu gadu laikā kļuvusi par periodu, kad Ķīnas uzņēmumu pārstāvji aktivizē bērza finierkluču iepirkumu Latvijas tirgū, jo vēsajos laikapstākļos apaļkoki tiek transportēti ar kuģiem uz Ķīnu ar minimāliem kvalitātes zudumiem, kas ir grūti paveicams vasarā. Tomēr šogad septembrī kokapstrādes uzņēmumi informē par īpaši izteiktu konkurenci ar bērza finierkluču pircējiem, kas nopirktos apaļkokus eksportē uz Ķīnu, turklāt, tā kā pieprasījums pieaug, atsevišķi kokapstrādes uzņēmumi, īpaši Vidzemes reģionā, septembrī bija spiesti palielināt bērza finierkluču iepirkumu cenas.

Piemēram, SIA “Ibiza” Rīgas konteineru terminālī piedāvātās cenas septembrī bija no 75 eiro par B klases bērzu ar diametru līdz 25 centimetriem līdz 135 eiro par kubikmetru par A klases bērzu ar diametru virs 26 centimetriem. Savukārt SIA “Privātbūve” publiskā piedāvājuma cenas svārstījās no 60 līdz 78 eiro par B klases finierkluču kubikmetru. Vēl pirms mēneša šīs cenas bija par apmēram 2% zemākas. Tikmēr lielie finiera ražošanas uzņēmumi saskaņā ar publiski pieejamajiem datiem savas cenas pagaidām atstājuši bez izmaiņām.

Kopumā septembrī B klases bērza finierkluču ar diametru līdz 25 centimetriem vidējā iepirkuma cena bija 61,37 eiro par kubikmetru salīdzinājumā ar 60,71 eiro augustā, 60,01 eiro jūlijā, 60,63 eiro jūnijā un 60,77 eiro – šā gada maijā.

Saskaņā ar Meža nozares informācijas centra aplēsēm, kopumā šā gada astoņos mēnešos Latvija eksportējusi uz Ķīnu 167 000 kubikmetru apaļkoku.

Kā ziņots, 2015.gadā Latvijas meža nozares kopējā eksporta vērtība sasniedza 2,01 miljardu eiro, kas ir 1,6% pieaugums salīdzinājumā ar 2014.gadu

Pievienot komentāru

Komentāri (16)

 1. izklausās diezgan debīli Atbildēt

  vest malku pāri puspasaulei, kad turpat otrpus amūrai nav nekā cita, kā tikai malka

 2. braucot gar singapūru vasara no ziemas dikti jau nu atšķiras, braucot apkārt indonēzijai, vēl diktāk

 3. PEDEJAIS KO VEL VAR NOTIRGOT=VALDIBA JAU SKAITA -CIK IEŅEMS PAR TIRGOŠANOS-MALACI-lATVIJA PAZUD ARVIEN ATRAK–DRIZ RAKSTIS-REIZ BIJA TADA VALSTS-LATVIJA…….

 4. Koks izaug apmēram 30 gados…

 5. nevajag pārdot apaļkokus Atbildēt

  Kokus jāapstrādā Latvijā, pirms tos pārdod.

 6. Kādēļ neļaut ķīniešiem uzbūvēt šeit finiera rūpnīcu ? Vietējiem būtu jaunas darba vietas,bērzi aug ātri,vajag tikai audzēt nevis gaidīt ,kad ieaugsies paši.

 7. Driz ne tikai visi latviesi bus aizbraukusi prom, bet ari Latvijas mezi bus noslauciti no zemes virsas. Par ko valdiba doma??? Driz musu Parlaments sedes Kinas razotos plastmasas
  kreslos, jo koku vairs nebus….

  • Vaimanu vai! Drīz nebūs ko krāsnīs bāzt!

  • Vai nu Jūs esat demagogs, vai , atvainojiet, pilnīgs muļķis. Šie brēcieni , ka Latvijā vairs nebūs koku ir pilnīgā pretrunā ne tikai ar to, ko dara daudzie cilvēki Latvijā, gan izmantojot, gan saudzējot mežus, bet arī ar veselo saprātu.
   Ceru ka, drīz uzspīdēs saule un Jums pāries depresija. Lai veicas!

   • Viedokli, nav izdevīgi un pareizi censties samazināt un notušet mežu postīšanu. tas ir aplam.
    Pirmkārt jau šīs milzu apmēru kailcirtes.. saproti, meza flora un fauna no tā cieš. tikai senā vecā mezā saglabājas kur dzīvot meza szvēriem, tāpat sēnes, ogulāji. viss, ar ko cilvēkam veldzi snieedz mezs. Un sī veldze, daba ir vajadzīga dzīvības spēku atgušanai.
    Pēdējie nabagi bezizejā zaudē tādu luksusu kā mežus. Mēs esam plikadīdas, kas vairs nevar atļauties luksusu. Latvija tiek izlaupīta, nolicināta un padarīta mazāk karaliska no dabas viedokļa.

  • laikam dubrovskim ķīnieši iepiķojuši, ka šis rosina mainīt normatīvus, lai varētu cirst vairāk un ātrāk 🙂

Draugiem Facebook Twitter Google+