Mobilā versija
+0.5°C
Līvija, Līva, Andra
Pirmdiena, 27. februāris, 2017
15. marts, 2016
Drukāt

Ķīnieši interesējas par latviešu bērzu sulu

Foto - Valdis SemjonovsFoto - Valdis Semjonovs

Ķīnā ir interese par Latvijas bērzu sulu pārstrādes produkciju un bērzu sulu pārstrādes uzņēmumiem “Sula” un “Kainaiži” norit sarunas par produkcijas eksportu uz šo valsti, aģentūrai BNS pastāstīja kompāniju pārstāvji.

Bērzu sulu pārstrādes uzņēmuma “Sula” īpašnieks Linards Liberts aģentūrai BNS teica, ka potenciālie klienti no Ķīnas bija atbraukuši uz Latviju, lai klātienē iepazītos ar uzņēmumu, un bija ļoti ieinteresēti gatavās produkcijas – vīna un sulu – eksportā. “Tas, vai mēs paspēsim realizēt projektu šajā sezonā, ir atklāts jautājums,” viņš sacīja.

Pēc Liberta teiktā, ir daudz izplatītāju, kurus interesē tikai bērzu sula, taču uzņēmums tādu nepiedāvā.

Arī Smiltenes novada uzņēmuma “Kainaiži”, kas strādā ar zīmolu “Birzī”, īpašnieks Ervins Labanovskis aģentūrai BNS atzina, ka uzņēmums plāno attīstīt eksportu uz Ķīnu. “Šobrīd ir diezgan reālas sarunas ar vienu ķīnieti, kurš varētu paņemt izmēģinājuma paleti. Kā tas aizies, to grūti pateikt, bet pirmais mēģinājums konkrēti uz Šanhaju būs,” sacīja Labanovskis.

Bērzu sulu pārstrādes uzņēmums “Sula” dibināts 2011.gada martā un nodarbojas ar bērzu sulu, vīnu, dzirkstošo vīnu un bērzu sulas sīrupu ražošanu un tirdzniecību. Kompānijas vienīgais īpašnieks ir Jānis Liberts, un tās pamatkapitāls ir divi tūkstoši latu (2,8 tūkstoši eiro). “Sulas” apgrozījums 2014.gadā bija 83,8 tūkstoši eiro, savukārt peļņa – 11,7 tūkstoši eiro, liecina informācija datubāzē “Lursoft”.

Savukārt “Kainaiži” ir reģistrēti 2012.gadā un nodarbojas ar augļu un dārzeņu sulu, kā arī bezalkoholisko dzērienu ražošanu. Kompānijas vienīgais īpašnieks ir Ervins Labanovskis. 2014.gadā uzņēmums strādāja ar 21,8 tūkstošu eiro apgrozījumu un 785 eiro zaudējumiem.

Pievienot komentāru

Slimība pārvarēta, atveseļojamies. ES vērtē Latvijas ekonomiku (4)Latvija pēdējos gados pieredzējusi vāju ekonomikas izaugsmi, ekonomiskās nenoteiktības un ES fondu krituma dēļ, bet īstermiņa prognozes ir pozitīvākas, teikts Eiropas Komisijas vērtējumā par finansiālo, ekonomisko un sociālo situāciju dalībvalstīs.
Putnu gripas dēļ Vītiņu pagastā saimnieki bažījas par cāļiem (1)Visām vistām un zosīm jāiztur trīs mēnešu ieslodzījums
Cenas noteic turīgākie: Zemgalē un Latgalē zeme dārgāka (1)Lauksaimniecībā izmantojamai zemei cenas noteic turīgākie zemnieki
Pasaulē
Pieaug saražotā siera un biezpiena apjoms; mocarellai - uzvaras gājiensSaskaņā ar provizoriskajām aplēsēm, pērn Latvijā saražotas 41 500 tonnas siera un biezpiena, kas ir 7,5% pieaugums salīdzinājumā ar 38 600 tonnām
Draugiem Facebook Twitter Google+