×
Mobilā versija
Brīdinājums +8°C
Vēsma, Fanija
Ceturtdiena, 19. aprīlis, 2018
15. septembris, 2015
Drukāt

Ķīnieši no Jelgavas un Ozolniekiem apgūst latviešu valodu (1)

@JanisIesalnieks@JanisIesalnieks

Līdztekus vietējo iedzīvotāju izmantotajiem pakalpojumiem nesenie imigranti no Ķīnas, kas apmetušies uz dzīvi Jelgavā un Ozolniekos, Zemgales reģiona kompetenču attīstības centrā (ZRKAC) sekmīgi apgūst valsts valodu, šodien Zemgales Plānošanas reģiona ZPR Attīstības padomes sēdē pauda ZRKAC direktore Sarmīte Vīksna.

Viņa uz ZPR Attīstības padomes sēdi atbraukušos reģiona pašvaldību vadītājus iepazīstināja ar iestādes vēsturi, sniegtajiem pakalpojumiem, tostarp to izmantošanas statistiku starp reģiona iedzīvotājiem, kā arī informēja par pieaugušo izglītības piedāvājumu un no ārzemju pieredzes adaptētajām inovācijām bērnu un jauniešu profesionālajā izglītībā.

Cita starpā Vīksna starp pēdējā laika aktualitātēm akcentēja imigrantu apmācību programmu, ko iestāde bija plānojusi un atsevišķā projekta aprobējusi jau agrāk. Tolaik esot nācies pašvaldībai skaidrot, ka kādreiz tāda varot noderēt, un pēdējā laikā tā kļuvusi noderīga.

Sākotnēji atsevišķā projektā šāda apmācība tika apgūta, strādājot ar ļoti dažādu valstu imigrantu grupu un vēlāk kādu laiku šī programma nav izmantota, bet nesen to aktualizējuši atbraukušie ķīnieši, kas vēlējušies apgūt valsts valodu.

Mācot ķīniešu grupu, nācies pilnveidot arī programmu, jo viņiem īpaši bija jāapgūst arī latviešu valodas fonētika, jo izrunas principi esot ļoti atšķirīgi, skaidroja Vīksna, informējot, ka visi pēcāk saņēmuši valsts valodas pirmā līmeņa sertifikātu.

Viņa atzina, ka īpašu gandarījumu par latviešu valodas kursiem pērn esot sagādājis 11.novembris, kad viņa vērojusi ķīniešu grupu Lāčplēša dienas lāpu gājienā Jelgavā, kurā viņi piedalījušies ar acīmredzamu interesi un iedvesmu.

ZRKAC vēsture sākusies 1996.gadā, kad dibināta Jelgavas pašvaldības iestāde “Jelgavas reģionālais Pieaugušo izglītības centrs”, kas 2005.gadā tika apvienots ar Jelgavas Izglītības pārvaldes Metodiski informatīvo centru, bet 2011.gadā apvienotais centrs ieguva jaunu nosaukumu – Jelgavas pilsētas pašvaldības pieaugušo izglītības iestāde “Zemgales reģiona kompetenču attīstības centrs”.

ZRKAC mērķis ir Jelgavas pilsētas un Zemgales reģiona iedzīvotāju vajadzībām atbilstoša kvalitatīva mūžizglītības piedāvājuma nodrošināšana.

ZRKAC savu izglītojošo darbību īsteno piecās nodaļās, starp kurām ir Tālākizglītības nodaļa, Uzņēmējdarbības atbalsta nodaļa, Metālapstrādes mācību parks, Vispārējās un profesionālās izglītības atbalsta nodaļa un Informācijas resursu un tehnoloģiju nodaļa.

ZRKAC nodrošina valsts un pašvaldības iestāžu, uzņēmumu, organizāciju darbinieku, kā arī privātpersonu tālākizglītību, apmācību un pārkvalifikāciju, veido un īsteno programmas dažādu sociālo grupu atbalstam, pilsoniskās līdzdalības veicināšanai un dzīves kvalitātes celšanai.

Tāpat ZRKAC veido atbalsta sistēmu uzņēmējdarbības uzsākšanai un attīstībai, veido specializētu izglītības piedāvājumu metālapstrādes nozares attīstībai un popularizēšanai, sniedz metodisko atbalstu vispārējās un profesionālās izglītības iestādēm izglītības reformu ieviešanā, pedagoģiskā procesa īstenošanā un izglītības kvalitātes nodrošināšanā, sekmē informācijas un komunikācijas tehnoloģiju pielietošanu un vairākus citus pakalpojumus.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Labs maisijums var sanaakt, kkiiniessi latviessi, araabi. Pasaulei jaanodreb ssausmaas. Te veel priecaajaad un adiis zekkiites un jacinnas, vinniem usollaut uz visaam ssiim laipniibaam. Vinniem vajag oaarnnemt visu e.s. Mees ar savu ticiibu parazzaam vinniem esam ..

Draugiem Facebook Twitter Google+