Ķīnieši nosmeļ krējumu Latvijas čempionātā slēpošanā 1

Latvijas labākie distanču slēpotāji Indulis Bikše un Patrīcija Eiduka (attēlā) svētdien Madonā Latvijas čempionāta pirmā posma sacensībās distancē palika aiz sportistiem no Ķīnas.

“Man ir lauzta kāja un deguns, pārsista piere, pamatīgs smadzeņu satricinājums…” Horens Stalbe Dobelē nežēlīgi piekauts 33
Putinam draud briesmas, par kurām pagaidām zina tikai nedaudzi 15
Mājas
12 senlatviešu ticējumi par Jurģu dienu: kāda šī diena, tāda visa vasara? 25

Desmit kilometru klasiskajā stilā vīriem uzvarēja ķīnietis Šans Dzjiņcai, kuram sekoja tautietis Suņs Cjinhai, bet Bikše no uzvarētāja atpalika par pusminūti un guva trešo vietu, nopelnot 89,56 Starptautiskās Slēpošanas federācijas (FIS) kategorijas punktus.

Tikmēr Latvijas otrs labākais šī brīža distanču slēpotājs Raimo Vīgants zaudēja vairāk nekā pusotru minūti un ieņēma septīto vietu (121,77 FIS punkti), bet devītais palika Juris Damškalns (129,80 punkti).

Savukārt piecos kilometros dāmām pirmajā pieciniekā četras vietas aizņēma sportistes no Ķīnas, starp viņām iespraucoties vienīgi ceturto vietu guvušajai Eidukai, kura tika pie 121,37 FIS punkti.

Aiz pirmā piecinieka palika trīs šī brīža nākamās labākās Latvijas slēpotājas – sesto vietu guva Anda Muižniece (165,79 punkti), kurai sekoja Inga Paškovska (199,68 punkti) un Kitija Auziņa (208,69 punkti).

Olimpiskā kvalifikācija distanču slēpošanā sākās jau 2016.gada vasarā un noslēdzas svētdien. Katrai valstij ir garantēta pa vienai vietai dāmu un vīru konkurencē, bet, lai tiktu pie otrās ceļazīmes uz Olimpiādi, kādam sportistam jātiek starp 300 labākajiem rangā. Šeit Eiduka visu šo sezonu atrodas trīssimtniekā sprintā un, visticamāk, Muižniecei vai Paškovskai būs iespēja kļūt par otro olimpieti, bet Bikšem starp 300 labākajiem vīriem nav izdevies iekļūt.

Kaut Muižniece šosezon rādījusi augstākus rezultātus, FIS punktu ziņā augstāk ir Paškovska, kura, visticamāk, arī saņems otru ceļazīmi uz Phjončhanu, kaut svētdien piecos kilometros piekāpās konkurentei par 45 sekundēm.

Sestdien Madonā notika sprinta sacensības, kur vīriem Vīgants guva uzvaru, bet dāmām Eiduka uzvarēja kvalifikācijā, bet finālā sīvā cīņā piekāpās konkurentei no Ķīnas.

Vīru sacensībās Vīgants uzvarēja kvalifikācijā un nopelnīja 110,60 FIS punktus. Turpinājumā viņš aizkļuva līdz finālam un guva uzvaru arī tajā, apsteidzot Jauņu Drusi no Lietuvas un ķīnieti Džu Minlianu.

Sacensībām bija pieteikts arī Latvijas labākais slēpotājs Bikše, tomēr viņš uz starta neizgāja un līdz ar to valstij zuduša reālas cerības Phjončhanas olimpiskajās spēlēs startēt ar diviem vīru sportistiem, jo, lai tas notiktu, Bikšem bija jāsasniedz vēl viens augstvērtīgs rezultāts sprintā.

Tikmēr dāmām Eiduka bija labākā kvalifikācijā, tiekot pie 107,62 FIS punktiem, bet izslēgšanas sacensībās viņa finālā piekāpās ķīnietei Maņai Daņdaņai.

Zīmīgi, ka pirmās trīs slēpotājas finālā satilpa 0,13 sekundēs. Finālā bija četras Ķīnas slēpotājas, kā arī divas latvietes, sesto vietu gūstot Muižniecei. Savukārt finālu nesasniedza Paškovska.