×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.4°C
Milija, Maiga
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
22. janvāris, 2015
Drukāt

Kino centrs izsludinājis šā gada pirmo filmu ražošanas konkursu

Foto: ShutterstockFoto: Shutterstock

21. janvārī Nacionālais Kino centrs (NKC) izsludinājis 2015. gada filmu projektu ražošanas konkursu; tajā tiks atbalstīta jaunu animācijas īsfilmu, dokumentālo filmu un pilnmetrāžas spēlfilmu ražošana, kuru plānots uzsākt vai pabeigt šogad, portālam paziņoja NKC vecākā referente Kristīne Matīsa.

Projekti jāiesniedz līdz 24. februārim plkst.12.

“Marta vidū tiks rīkotas tradicionālās projektu publiskās prezentācijas, kad ar autoru iecerēm varēs iepazīties ne tikai eksperti, bet arī ikviens interesents. Turklāt šogad tiks turpināta 2014. gadā aizsāktā prakse, filmu projektu vērtēšanā pieaicinot kultūras organizāciju un sabiedrības pārstāvjus, kuri šajā procesā reprezentē Latvijas kinoskatītāju viedokli,” norādīja Matīsa.

Konkursa finansējums ir 911 954 eiro, no kura animācijas filmu projektiem tiek piešķirti 209 749 eiro (23%), dokumentālo filmu projektiem 164 152 eiro (18%) un spēlfilmu projektiem 538 053 eiro (59%).

Matīsa norādīja, ka šis ir pirmais no vairākiem NKC plānotajiem valsts atbalsta konkursiem 2015. gadā, hronoloģiski nākamais tiks izsludināts februārī, vairākās kārtās sadalot 996 010 eiro līdzfinansējumu ārvalstu filmu uzņemšanai Latvijā.

Aprīlī tiks rīkots konkurss ražošanā esošo filmu projektu pabeigšanai, šādā statusā ar NKC atbalstu ir četras pilnmetrāžas spēlfilmas, septiņas dokumentālās filmas un divas animācijas filmas (konkursā pieejamais finansējums – 869 220 eiro).

2015. gada maijā plānots izsludināt vēl četrus konkursus – projektu attīstīšanai un filmu daudzveidības veicināšanai (pieejamais finansējums 107 300 eiro), debijas filmām (150 220 eiro), minoritātes kopražojumu atbalstam (ārvalstu filmas, kurās Latvijas puse iegulda ne vairāk kā 30%) un citiem filmu nozares projektiem (Latvijas filmu izplatīšanai, kinoizglītībai u.c.)

Tāpat visa gada garumā turpināsies konkurss “Latvijas filmas Latvijas simtgadei”, norādīja Matīsa, un šogad atbalstāmo projektu klāstā tiks iekļautas arī dokumentālās filmas un animācija.

Jaunums šāgada projektu administratīvajā vērtēšanā – stingri tiek ievērots Filmu likuma 4. pants, kas nosaka – filmām, kas saņēmušas publisko finansējumu (atbalstu NKC vai VKKF konkursos), gada laikā pēc pabeigšanas jāiesniedz kopija Latvijas Nacionālajam arhīvam. Ja producents nav izpildījis šo prasību attiecībā uz savām iepriekšējām filmām, ar jauniem projektiem konkursos nevar piedalīties.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+