Kultūra
Teātris un kino

Kino festivālā “Baltijas pērle” izrādīs Serebreņņikova jaunāko filmu “Pēc “vasaras””0

Foto – Leta/AP

Kino festivāla “Baltijas pērle” laikā, kinoteātrī “Splendid Palace”, 24. septembrī plkst.17.30 notiks režisora Kirila Serebreņņikova jaunākās dokumentālās filmas “Pēc “vasaras”” seanss, aģentūru LETA informēja festivāla rīkotāji.

“Pēc “Vasaras”” ir epilogs Serebreņņikova pilnmetrāžas spēlfilmai “Vasara”, ar ko 19.septembrī tiks atklāts festivāls. Abi darbi tapuši vienlaikus, vienās dekorācijās.

“Lakoniskā un emocionālā dokumentālā skice stāsta par mūziķiem, kas kļuva par “Vasaras” varoņu prototipiem, par krievu roka paaudzi, par 1980. gadu Ļeņingradu, par tā laika sadzīvi un garu – par visu, kas leģendārajā filmā palika aizkadrā vai netika izsacīts līdz galam,” režisora jaunāko filmu aprakstīja festivāla rīkotāji.

Filmā “Pēc “vasaras”” piedalās Nataļja Naumenko, Artēmijs Troickis, Seva Novgorodcevs, Andrejs Tropillo un Aleksandrs Kuzņecovs.

Kino festivāls “Baltijas pērle” kinoteātrī “Splendid Palace” šogad norisināsies no 19. septembra līdz 22. septembrim, un tā programmā iekļautas 26 filmas.

Kā liecina aģentūras LETA arhīvā pieejamā informācija, Gogoļa centra mākslinieciskais vadītājs un režisors Serebreņņikovs kopš pērnā gada augusta atrodas Krievijas tiesas piemērotā mājas arestā. Režisors apsūdzēts, ka piesavinājies 133 miljonus rubļu (1,8 miljonus eiro pēc pašreizējā kursa), kas no valsts līdzekļiem piešķirti teātra projektam. Serebreņņikovs apsūdzības noliedz.

Viņa filma “Vasara”, pašam režisoram klāt neesot, šogad tika izrādīta Kannu kinofestivāla konkursa skatē.

Vēršanās pret vienu no Krievijas veiksmīgākajiem režisoriem izraisījusi Krievijas un starptautisko mākslas aprindu cilvēku atbalsta vilni, kas notikušo uzskata par daļu no Putina režīma represijām pret māksliniecisko neatkarību.

LA.lv