×
Mobilā versija
+5.9°C
Tāle, Raimonda, Raina, Klementīne
Piektdiena, 27. aprīlis, 2018
5. aprīlis, 2012
Drukāt

KINO JAUNUMS: animācijas filma “Pirāti”

pirat_neliesu_banda_7

“Karību jūras pirātiem” ir uzradies spēcīgs konkurents – britu animācijas studijas “Aardman” jaunākais veikums “Pirāti! Neliešu banda”, kas ar dziesmām, jokiem un aizraujošiem piedzīvojumiem izstāsta stāstu, kurā vietas pietiek gan Čārlzam Darvinam, gan karalienei Viktorijai, gan, protams, pašiem pirātiem ar pirātu Kapteini priekšplānā.

 

Pirmo reizi “Aardman” lielajam ekrānam adaptē Gideona Defo bērnu grāmatas, un katrs filmas kadrs liecina, ka autori nav kļūdījušies materiāla izvēlē, jo patiešām uz lielā ekrāna sadzīvo gan bērniem, gan pieaugušajiem aizraujošs stāsts, kura centrā ir pirātu Kapteinis un kura radīšana prasīja skrupulozu darbu piecu gadu garumā. Var jau būt, ka reiz Kapteinis bija baiss un no viņa baidījās visi pat aiz trejdeviņām jūrām, taču nu Kapteinis ir viens no daudziem jūras noziedzniekiem, kura lielākā simpātija ir ar smagiem kauliem apveltītais papagailis Pollija, kas, kā izrādās, ir sen izmirušas sugas vienīgais dzīvais eksemplārs, un viņa komanda nudien prasās pēc trenažierzāles apmeklējuma, jo vīri ir zaudējuši formu, un skaidrs arī, kāpēc tā. Viņi ir pārāk labi, lai ar lepnumu nestu pirātu vārdu, kā to dara Kapteiņa sīvākie konkurenti jau no aizlaikiem.

Nu ir izsludināts ikgadējais konkurss, kurā tiks noskaidrots gada briesmīgākais pirāts, un savā naivumā Kapteinis ir sacerējies beidzot saņemt laurus. Ja vien viņam veiktos mazliet labāk, tas varētu tā arī notikt, taču tā vietā, lai aplaupītu kuģus, kuru bagāžā ir milzu bagātības, viņš uzbrūk neārstējami slimiem, spoku kuģim un… tobrīd vēl neslavenajam Čārlzam Darvinam, kurš goda vietā stikla kolbās salicis dzīvnieku nieres un knapi noturas, pamanīdams Polliju. Tā viņam sagādātu slavu, ja vien, protams, izdotos pirātus pierunāt doties uz Londonu, kur pret jūras laupītājiem uzsākta vissīvākā cīņa ar karalieni Viktoriju priekšgalā. Taču – vai nu pirāti ar pliku roku ņemami, ja kaut kāda dāmīte ar nindzja cienīgiem trikiem izdomājusi ar viņiem izrēķināties uz visiem laikiem?

 

Un piedzīvojumi var sākties – uzreiz gan jāpiebilst, ka to būs daudz, tie būs krāšņi un ietvers ne vienu vien kultūrvēsturisku atsauci (Džeina Ostina, Napoleona cepure un Eltonam Džonam tik līdzīgais Darvins ir dažas no tām), tieši tāpēc arī beigu titrus ir vērts izbaudīt, jo nedz Pikaso, nedz da Vinči, visticamāk, neiedomājās, kā viņu darbi iespaidos animācijas grandus “Aardman” studijā.

 

Gan vizuālie, gan tekstuālie joki veidoti studijas labākajās tradīcijās, un nereti trāpās arī pa kādam melnākam jociņam, ko jau ir paspējuši nokritizēt Pasaules veselības organizācijas pārstāvji, jo, viņuprāt, nav smuki tik nekrietni izlikties par lepras slimniekiem. Taču, atskaitot šo nekorektumu, “Pirāti” ir lieliska izklaides filma, kurai, kā sociālajos tīklos ierakstījis diviem “Oskariem” nominētais Pīters Lords, taps turpinājums, un, kas zina, varbūt pat sērija, kuras dzīvesprieks un nerrošanās priecēs vēl daudzus gadus, turpinot “Aardman” kārtējās triumfālās tradīcijas.

 

Būtiskais

“Pirāti!”/”Pirates! The Band of Misfits / The Pirates! In an Adventure with Scientists”, Lielbritānija, ASV, 2012.

Režisori: Pīters Lords, Džefs Nebits

Lomas ieskaņojuši: Hjū Grānts, Selma Hajeka u. c.; filma dublēta arī latviešu valodā.

No 6. aprīļa “Kino Citadele”, “Cinamon” un “Multikino”

 

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+