×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.1°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
12. aprīlis, 2012
Drukāt

KINO JAUNUMS: “Spogulīt, spogulīt: Sniegbaltītes stāsts”

spogul_7

Droši vien brāļi Grimmi kapā grieztos kā rotaļu vilciņi, ieraugot, kas izdarīts ar viņu pasaku, taču skatītājiem klasikas modernizācija teju vienmēr patikusi, un to uzskatāmi pierāda arī šīs filmas ieņēmumi – nedēļas laikā vien tā jau gandrīz atpelnīja pusi no budžeta, un nav pamata domāt, ka Sniegbaltītes, Ļaunās karalienes un rūķu-laupītāju bandas piedzīvojumi ātri izkritīs no aprites.


 

Tālajā karaļvalstī viss bija lieliski, līdz dzemdībās nomira Sniegbaltītes māte. Karalis saskuma un pēc gadiem nolēma, ka ar meitas audzināšanu viens vairs netiek galā, tāpēc apprecēja skaistāko no skaistākajām, taču pie viena – arī ļaunākajām karalienēm, nemaz nenojaušot, ka pats kritīs par viņas upuri. Kopš tēva noslēpumainās pazušanas Sniegbaltītes dzīve ir vientulīga – pamāte viņu negrib ne redzēt, un, kādudien izlavījusies ārpus pils teritorijas, meitēns uzzina patieso situāciju tēva karaļvalstī. Iedzīvotāji ir nabadzīgi, karalienes pavēles kārtējo reizi iekasēt naudu, lai viņa varētu pēc sirds patikas izklaidēties, – absurdas, taču tad viņa sastop noslēpumainu svešinieku, kuru rupji apstrādājusi nelietīgu rūķu banda. Mīlas dzirkstis iekvēlojas jau ar pirmo acu skatienu, un Sniegbaltīte vēl nezina, ka karaliene iznesīgo puisi noskatīs sev par nākamo vīru un ka viņa pati kļūs par dumpinieku barvedi, lai atkal triumfētu taisnība, smiekli un dejas.

Tik labi zināmo stāstu apaudzējot ar ironiju, krāšņām krāsām un fantastiskiem tērpiem un interjeriem, un nebūt ne pasakai piedienīgu humoru un vietām iebuksējot ar ritmu, savu lielo lozi ir izvilkusi Fila Kolinsa meita Lilī, kurai uzticēta Sniegbaltītes loma, taču viņa paliek oskarotās Džūlijas Robertsas ēnā, jo, kaut arī pēdējos gados veltījusi sevi ģimenei un pamatīgi piebremzējusi ar karjeru, viņa dominē pāri visam un, kā izskatās, arī izbauda ļaunās varones lomu. Un kāpēc gan to nedarīt tik pasakaini veidotā vidē, kur vietas pietiek gan animētai epizodei, gan atsaucēm uz amerikāņu mūziklu tradīcijām, gan tik modīgajiem mošķiem?

Režisors: Tarsems Sings

Lomās: Lilī Kolinsa, Ērmijs Hemmers, Džūlija Robertsa, Nātans Leins u. c.

No 13. aprīļa “Kino Citadele”, “Cinamon”, “Multikino”

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+