Apbrīno

Kino veterānu duelis kriminālkomēdijā “Viss tikai sākas” 0

Publicitātes foto

Morgans Frīmens un Tomijs Lī Džons nospēlējuši divus seniorus kriminālkomēdijā “Viss tikai sākas”. Tik cienījamā vecumā viņi pirmo reizi stājušies viens otram pretī uz lielā ekrāna.

Kas gan nekait Djūkam? Viņam ir viss, ko vien var vēlēties – skaista māja, lielisks darbs, trīs pielūdzējas, uzticami draugi, hobiji un teju nekādu raižu. Taču viņa smaidošo seju kādā televīzijas reklāmā, kas turīgus seniorus mūža nogali aicina pavadīt Palmspringsā esošā kūrortā “Villa Capri”, pamana Djūka bijušā darba devēja – mafijas bosa – atraitne, un kokteilīšus jau agrā rītā malkojošā dāmīte alkst atriebības, tāpēc savu ne īpaši aptēsto dēlu nosūta nogalināt vīra bijušo advokātu, nu – liecinieku aizsardzības programmā esošu kungu vislabākajos gados. Lai jau tā ķibeļu nepietrūktu, kūrortu par vietu, kur pavadīt mūža nogali, izvēlas arī nīgrais Leo, bijušais FIB darbinieks, un turp ieviest kārtību dodas arī dzīvē krietni vīlusies Sūzija.

Šī trijotne ir stāsta centrā, par 1988. gada romantisko komēdiju “Bull Durham” “Oskaram” nominētam debitantam, nu kinoveterānam Ronam Šeltonam to apdarinot ar labi zināmiem jokiem, pakaļdzīšanos un savstarpējo attiecību attīstību, ko par aizraujošu gan grūti dēvēt. Nepamet arī sajūta, ka uz papīra šis materiāls izskatījies daudz interesantāks, nekā izlaists no montāžas telpas, vai arī Morgans Frīmens un Tomijs Lī Džons bija tik ļoti nogaidījušies spēlēt partnerībā, ka paķēra pirmo iespēju, neapdomājoties par šīs kriminālkomēdijas neobligāto statusu kino skatītāja ikdienas gaitās.

Filma “Viss tikai sākas” ir mazs projekts – gan pēc budžeta, gan oriģinalitātes un vēriena, un tā jau saņēmusi itin iznīcinošas kritikas. Nevar gan izslēgt dažu asprātīgu epizožu esamību un aktieru centienus no šā materiāla izspiest dzīvības suliņu, kādu pirms daudziem gadiem par sava dueta izkārtni padarīja “nīgro veču” leģendārie atveidotāji Džeks Lemons un Volters Meto. Frīmens un Džons, kā arī Renē Ruso dara visu, kas vien viņu spēkos, taču nesakārtotais scenārijs un neizprotamais vēstījums to pārvērš par vējā izsviestu laiku, ko krietni saīsinātā formātā, piemēram, 10, pat 20 minūtēs, varētu uztvert par interesantu studenta darbiņu, ne Holivudas veterāna cienīgu lenti.

 

“Viss tikai sākas”/”Just Getting Started”

ASV, 2017.

Režisors: Rons Šeltons

Lomās: Morgans Frīmens, Tomijs Lī Džons, Renē Ruso, Elizabete Ešlija, Šerila Lī Ralfa, Glenne Hedlija, epizodēs – Džeina Seimūra, Džonijs Matiss

Kinoteātros no 15. decembra

LA.lv