×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.5°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
6. novembris, 2014
Drukāt

Kinofestivāls „Spektrs”

Spektrs _wild_7

No 7. līdz 9. novembrim kinoteātrī „Citadele” kinofestivāla „Spektrs” veidotāji piedāvā noskatīties 11 filmas – daļa no tām pēc kāda laika atgriezīsies uz Rīgas kinoekrāniem, daļa aizslīdēs garām Latvijas kinoskatītāja pieredzei.

Kad abi lielie Latvijas kinofestivāli kapitulējuši, vieta radusies daudz mazākiem, taču ne mazāk interesantiem pasākumiem, un jau otro gadu norisināsies kinofestivāls „Spektrs”, kura veidotāji demonstrēs kinolentes, kuras repertuārā nonāks pēc laiciņa vai arī nenonāks nemaz. Interesanti, ka „Spektra” skatītāju interese pērn bija iemesls, kāpēc izplatītāji tomēr nolēma uz lielā ekrāna palaist arī oskaroto drāmu „Dalasas pircēju klubs” un Džima Džārmuša jaunāko filmu „Izdzīvo tikai mīlētāji” – interese par tām nomāca lokālā komercpotenciāla skeptiskās prognozes.

Šogad programmā ir 11 darbi, uz tajā ir vieta gan Kristofera Nolana zinātniskās fantastikas filmai „Starp zvaigznēm”, gan trillerim „Džons Viks” ar Keanu Rīvzu titullomā (kino no 14. XI), gan Sandensā pirmizrādi piedzīvojušajai romantiskajai komēdijai „Iestrēguši jaunībā”, kur lomas atveido arī Hloja Greisa Moreca un Keira Naitlija (kino no 28. XI). Sandensas galvenās balvas ieguvēja – muzikālā drāma „Atsitiens” (kino no 12. XII) – un Berlīnē godalgotā Ričarda Linkleitera drāma „Puikas gadi” (kino no 14. XI) arī iekļautas „Spektra” programmā, un šobrīd slavenākais dāņu aktieris Mads Mikelsens kopā ar Evu Grīnu un Džefriju Dīnu Morganu pielikuši savas rokas vesternu žanra atdzīvināšanai filmā „Pestīšana”. Trilleris „Nakts reportieris” (kino no 21. XI) ir Holivudas trīdesmitgadnieku paaudzes viena no spilgtākajiem aktieriem Džeika Džilenhola jaunākais kinovaronis, bet pseidodokumentālā filma „Nika Keiva 20000. diena” ieskatās leģendārā mūziķa dzīvē. Oskarotā Rīsa Viterspūne iejutusies Šerilas Streidas lomā un, tāpat kā viņa, bēg no problēmām, burtiskā nozīmē metoties pie dabas krūts – „Mežone” (kinoteātros – pavasarī) jau izpelnījusies atzinīgas atsauksmes, tāpat kā Venēcijā šogad demonstrētā melnā komēdija „Putncilvēks vai Neredzēts neziņas labums”, kas ir Alehandro Gonzaleza Injaritu jaunākā filma un kurā piedalās Maikls Kītons, Zaks Galifianakiss, Edvards Nortons, Naomi Votsa, Emma Stouna un citi (kino janvārī). Latvijā tapušo kino pārstāvēs Aika Karapetjana šausmu trilleris „M.O.Ž.” (kino – februārī), turklāt režisors atbildēs uz skatītāju jautājumiem.

Programma

7. novembris

19.00 „Starp zvaigznēm”

22.30 „Džons Viks”

8. novembris

11.40 „Iestrēguši bērnībā”

14.10 „Pestīšana”

16.20 „Atsitiens”

18.30 „Puikas gadi”

22.00 „Nakts reportieris”

9. novembris

12.00 „Mežone”

15.30 „Nika Keiva 20000. diena”

17.40 „M.O.Ž.” un jautājumi/atbildes ar Aiku Karapetjanu

20.00 „Putncilvēks un neparedzēts neziņas labums”

kinospektrs.lv

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+