×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.4°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
30. oktobris, 2013
Drukāt

Kinolektorija programma “Tas, ko Tu nedrīksti nezināt X: Latviešu variants”

Foto-LETAFoto-LETA

30. oktobrī kinoteātrī “Splendid Palace” aizsākta kinolektorija jaunā programma “Tas, ko Tu nedrīksti nezināt X: Latviešu variants”, kas ilgs līdz 11.decembrim.
Lektorija jaunā sezona ar nosaukumu “Latviešu variants” veltīta latviešu kino klasikai. Piecas no sešām programmā iekļautajām filmām ir tapušas Rīgas kinostudijā.
Filmu programmā ietvertas filmas, kas pārstāv dažādus laikmetus, uzskatu sistēmas, tajās redzami sava laika ekrāna elki un dievietes. Tie ir slavenu režisoru mazāk zināmi darbi, tipiski un ne tik tradicionāli žanra paraugi. Filmu skate radīta arī ar vēlmi filmas uz lielā ekrāna rādīt to īstajos, 35 milimetru kino kopiju formātos, kas mūsdienās kļūst par arvien retāku parādību.
Filmu seansus papildinās kino zinātnieku un kritiķu lekcijas, ievadot skatītājus filmu estētikā, tapšanas vēsturē un laikmeta kontekstā. Lekcijas pirms filmām lasīs Agris Redovičs, Dāvis Sīmanis, Jānis Putniņš, Daira Āboliņa, Dita Rietuma un Normunds Naumanis.
Programmā būs iekļauta režisora Rostislava Gorjajeva 1966.gada filma “Noktirne”, Dzidras Ritenbergas 1976.gada filma “Šīs bīstamās balkona durvis”, Gunāra Cilinska 1979.gada filma “Nakts bez putniem”, Jāņa Streiča 1986.gada filma “Aizaugušā grāvī viegli krist”, Aloiza Brenča 1976.gada filma “Liekam būt” un 1992.gada Vasilija Masa filma “Zirneklis”.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+