×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.6°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
10. novembris, 2014
Drukāt

Kinolenti “Kaķi Rīgā” demonstrēs Amsterdamas festivālā

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Dāņu režisora Jona Banga Karlsena Rīgā veidotā dokumentālā īsfilma “Kaķi Rīgā” iekļauta pasaules lielākā starptautiskā Amsterdamas dokumentālo filmu festivāla IDFA oficiālajā programmā, portālam LA.lv pavēstīja producente Antra Gaile.

Dāņu režisora Jona Banga Karlsena dokumentālā īsfilma “Rīga kaķi” tapusi Eiropas kultūras galvaspilsētas projekta “Force Majeure. Rīga” ietvaros, un kopā ar sešu citu režisoru darbu iekļavās dokumentālajā filmā “Pāri ceļiem un upei”, kas pirmizrādi Rīgā piedzīvoja 2014. gada septembrī.

Pieredzējušais režisors Jons Bangs Karlsens dokumentālajā īsfilmā “Kaķi Rīgā” ar prieku pievērša citas dzīvas radības, nevis cilvēka atpoguļojumam, sniedzot jaunu skatījumu uz Rīgu ar kaķa acīm un ausīm. Kamēr TV ziņas koncentrējas uz Krievijas Federācijas iebrukumu Ukrainā, kaķi murrā, ošņā un žāvājas. Viņi ir Rīgas ielās, daudzdzīvokļu mājās, un pat pilsētas mēra kabinetā. Viņiem ir nospļauties par dzīves jēgu. Kaķi ir skaisti mīlētēji, augstprātīgi slepkavas un nopietni guļavas un, ja jūs viņus glāstīsiet, tie jūs uzreiz saskrāpēs vai arī mīlēs īsi pirms nogalināšanas. Un neviens nespēlē flīģeli labāk par kaķi, kam nerūp harmonijas, staigājot pa pussagruvušiem klaviertaustiņiem.

Jons Bangs Karlsens ir viens no nozīmīgākajiem mūsdienu dokumentālo filmu autoriem pasaulē, kurš tiek uzskatīts par vienu no oriģinālākajiem un inovatīvākajiem autoriem, kurš izveidojis vairāk nekā 40 filmas visdažādākajos žanros. Viņa dolumentālā kinolente “Īstais daudzums vardarbības” (Just the Right Amount of Violence) izvirzīta arī Eiropas Kinoakadēmijas balvai, kuras pasniegšana notiks 13. decembrī Rīgā.

Pasaules pirmizrāde Jona Banga Karlsena filmai “Rīgas kaķi” notiks no 19. līdz 30. novembrim Amsterdamas dokumentālo filmu festivāla IDFA oficiālajā programmā Paradocs, kurā iekļautas filmas, kas demonstrē notiekošo ārpus tradicionālā dokumentālā kino rāmja, uz robežas starp kino un mākslu, patiesību un fikciju, un stāstījuma un konstrukciju.

“Kaķi Rīgā” izvēlēta arī starptautiska filmu festivāla īsfilmu konkursa programmai, kas notiks 2015. gada sākumā.
Jona Banga Karlsena filmas tapšanā, varoņu izpētē piedalījās sociālantropologi Māra Pinka un Garets Hamiltons, galvenais operators Valdis Celmiņš, skaņu režisors Aleksandrs Vaicahovskis, filmu producēja filmu studija Mistrus Media, producente Antra Gaile.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+