×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.8°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
31. maijs, 2013
Drukāt

“Kinoteātra šāvējam” paliek spēkā 17 gadu cietumsods (1)

LETALETA

Augstākā tiesa šodien negrozīja pirmās instances piespriesto 17 gadu cietumsodu juristam Nikolajam Zikovam par 2011.gada februārī kinoteātrī “Citadele” izdarīto slepkavību. Zikova lietu AT izskatīja apelācijas kārtībā saistībā ar sūdzībām, kuras iesniedzis pats apsūdzētais un viņa advokāts Armands Šūmanis, kā arī cietušās puses advokāts Romualds Vonsovičs.

Izskatot minēto lietu pirmajā instancē, Rīgas apgabaltiesa pirms gada – pērn 22.maijā – Zikovu atzina par vainīgu bankas darbinieka un četru bērnu tēva Aigara Egles nošaušanā. Apgabaltiesa Zikovam par slepkavību piesprieda 17 gadu cietumsodu ar mantas konfiskāciju un policijas kontroli uz trim gadiem.

Prokurore Jekaterina Kušakova bija lūgusi tiesu Zikovam piespriest 17 gadu cietumsodu ar mantas konfiskāciju un policijas kontroli uz diviem gadiem. Kušakova Rīgas apgabaltiesas spriedumu nepārsūdzēja.

Savukārt Zikova advokāts Šūmanis jau pirms Rīgas apgabaltiesas sprieduma pasludināšanas uzskatīja, ka šajā lietā apsūdzība uzrādīta nepareizi, proti, aplama esot noziedzīgā nodarījuma kvalifikācija.

Tikmēr cietušās puses advokāts Vonsovičs pirmās instances tiesas debatēs pauda viedokli, ka apsūdzētais ir pelnījis bargāko likumā par šādu noziegumu paredzēto sankciju – mūža ieslodzījumu.

Zikovam apsūdzība celta pēc Krimināllikuma (KL) 117.panta 3.punkta – par slepkavību vairāku personu dzīvībai bīstamā veidā.

Apsūdzētais pēdējā vārdā Rīgas apgabaltiesai atzina, ka pārdzīvo liktenīgo notikumu, taču šāvienus esot izdarījis tikai pašaizsardzības nolūkā, nevēloties nevienu noslepkavot. Zikovs sacīja, ka viņam vienkārši nav paveicies, satiekot Egli.

Jau ziņots, ka saskaņā ar apsūdzību kino seansa sākumā Zikovs trokšņojis un čaukstinājis konfekšu turzu, tāpēc 1968.gadā dzimušais Egle, kurš sēdējis rindu zemāk, izrāvis konfekšu turzu Zikovam no rokām un nolicis to zemē.

Filmas beigās Zikovs priekšā sēdošajam Eglem uzlējis no pudeles nelielu daudzumu ūdens. Viss beidzies ar četriem no Zikova ieroča raidītiem šāvieniem, trīs no tiem trāpījuši Egles ķermenī un notikuma vietā viņš miris, liecina apsūdzība.

Jau neilgi pēc aizturēšanas 2011.gada februārī Zikovam kā drošības līdzeklis tika piemērots apcietinājums, kurā viņš atrodas joprojām.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. citās valstīs mužu ieslodzijums. latvijā tikai 17 gadus par cilvēku dzivību. psrs samaitāts latviešu ieredņu sistema.

Draugiem Facebook Twitter Google+