Kultūra
Teātris un kino

Kinoteātrī “Kino Bize” tiks atklāta Antuāna Duanela kino skola0

Publicitātes foto

Līdz ar jauno mācību gadu kinoteātrī “Kino Bize” tiks atklāta Antuāna Duanela kino skola. Pieteikšanās nodarbību kursam jauniešiem būs atvērta līdz pat 6. septembrim. Fransuā Trifo filmas brīžiem apjukušā, brīvību meklējoša un ļoti dzīvā varoņa vārdā iedvesmotā kino skola būs vieta, kur satiksies labas filmas, aizrautīgi lektori un cilvēki, kas tic, ka ekrāns var palīdzēt ieraudzīt jūru.

Kino ir kļuvis par populārāko un arī ietekmīgāko vizuālās mākslas formu. Nekritiski attiecoties pret skatīto, jaunieši var pat nenojaust, ka domā par dzīvi, attiecībām, vēsturi vai rīkojas “kā kino” – atkārto kādas filmās noskatītas darbības vai izteicienus. Šobrīd Latvijas pamatskolās un vidusskolās kino mākslas apguve nav iekļauta obligātajā mācību programmā un jaunam cilvēkam ir viegli kļūt par kino patērētāju, tāpēc mēs vēlamies izveidot platformu, kur domubiedriem satikties un apgūt iepriekš neapzināto. Antuāna Duanela kino skolas galvenā intonācija nebūs pedagoģiska, tā būs iespēja kopā ar aizrautīgiem lektoriem iepazīties ar labu kino, kļūt par uzmanīgiem skatītājiem ne tikai attiecībā pret to, kas notiek uz ekrāna, bet katra paša dzīvē. Skolas izveidē iedvesma ir smelta no franču esejista, kino pasniedzēja un izglītības darbinieka Alēna Bergalā, kurš savā grāmatā par kino izglītību raksta, cik svarīgi ar labu kino iepazīties jau skolas gados un to, ka par filmām jāmāca ar aizrautību un cieņu, neattiecoties pret to kā pret izklaidi, taču vienlaikus šim procesam jābūt brīvam un dzīvam.

Pirmais kino skolas nodarbību kurss sastāvēs no astoņām lekcijām, kuras vadīs Viktors Freibergs, Daniela Zacmane un Lāsma Bērtule. Tas norisināsies no septembra līdz decembrim katru otro nedēļu. Kurss paredzēts jauniešiem vecumā no 11 līdz 16 gadiem. Lekciju laikā varēs uzzināt gan kā radies kino, kā tehnikas attīstība ietekmējusi kino veidošanu, kādi ir filmu žanri, no kurienes nāk dažādi bieži lietoti citāti un redzēti tēli, gan uzlabot tādas prasmes kā spēju novērot, lasīt metaforas, domāt kritiski un izteikt viedokli.

Nodarbību grafiks:
12. septembris pl. 17:00 – Kas ir “kino valoda”? Viktors Freibergs
26. septembris pl. 17:00 – Kā “lasīt kino”? Viktors Freibergs
8. oktobris pl. 17:00 – Analogā/eksperimentālā kino noslēpumi. Lāsma Bērtule
22. oktobris pl. 17:00 – Kino žanri un to pazīmes. Daniela Zacmane
7. novembris pl. 17:00 – “Coming of age” jeb “pieaugšanas” filmas. Daniela Zacmane
21. novembris pl. 17:00 – Džeimsa Bonda kino misija. Daniela Zacmane
5. un 19. decembris pl. 17:00 – Divu pārējo lekciju laikā tiks apskatīti atsevišķi pasaules un Latvijas kino vēsturē nozīmīgi režisori un tēmas, kuru izvēli varēs ieteikt kursa dalībnieki.

Kino skolas lekciju ciklam iespējams pieteikties nopērkot biļeti bezrindas.lv. Nākot ar biļeti uz pirmo nodarbību, tā tiks apmainīta pret “Kino Bize” biedra karti, kas dos iespēju gan apmeklēt visas lekcijas, gan piedāvās citas priekšrocības visas kino sezonas laikā.

LA.lv
JD
Jūlija Dibovska
Kultūra
“Koks mirstot nesaudzēs bendi.” Sandras Ratnieces dzeja
19 stundas
LA
LA.LV
Kultūra
Oktobrī rīko vērienīgu dizaina notikumu
19 stundas
LA
LA.LV
Kultūra
FOTO, VIDEO: Latvijas labāko mežradznieku satikšanās uz “Lielā dzintara” skatuves
19 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

GS
Gundega Skagale
Dabā
Latvijā izstrādāts depozīta automāts, kas darbojas ar mākslīgā intelekta palīdzību 1
6 stundas
LE
LETA/LA.LV
Sports
VIDEO: Latvieši iemet divus pirmos vārtus sezonā, “Dinamo” ar raksturu izrauj uzvaru
5 stundas
LE
LETA/LA.LV
Latvijā
“Process reizēm ir emocionāls.” Koalīcijas partneri sola atbalstu pašvaldību reformas turpināšanā 1
8 stundas
SK
Skaties.lv
Latvijā
VIDEO. “Viņa aizmiga…” Džipa vadītāja pie Ķekavas apļa ietriecas kravas auto sānā
5 stundas
LE
LETA
Dabā
Otrdien Latviju sasniegs ciklons, atnesot stipru lietu un krusu
13 stundas