Kultūra
Teātris un kino

Kinoteātris “Splendid Palace” ar jaunām filmām un projektiem atklāj 96. sezonu0

Publicitātes foto

Kinoteātris “Splendid Palace”, atklājot 96. sezonu, skatītājiem piedāvā plašu kino repertuāru.

Turpinot izrādīt “Road Movie” izcilākās kinoklasikas filmas, “Splendid Palace” sadarbībā ar pilna servisa līzinga un autonomas uzņēmumu “AVIS” līdz 2019. gada beigām piedāvā iespēju redzēt filmas “Taksists”, “Miss Saulstariņš”, “Trakais Pjero”, “Parīze Teksasa” un decembra izskaņā “Limuzīns Jāņu nakts krāsā”. Pirms katra seansa uz sarunām par līkločiem, negaidītiem pagriezieniem, pitstopiem, ceļabiedriem un citām neatņemamām žanra sastāvdaļām aicinās cilvēki, kuru ikdiena saistīta ar mākslu un auto.

Baltijas valstu mākslas augstskolu absolventi jau otro gadu tiek aicināti piedalīties un iesūtīt pieteikumu “Studentu KinoFEST’S 2019”. Kompetenta žūrija – režisore Anna Viduleja, režisors Matīss Kaža un aktrise, kostīmu māksliniece Jana Čivžele tos izvērtēs un 1. oktobrī labākie darbi tiks izrādīti publiski. Uzvarētājs galvenajā balvā saņems – kopā 2000 EUR profesionālas kino filmēšanas tehnikas nomai no SIA “Cinevera LV” un SIA “Arkogints”!

Šīs sezonas jaunums – “Dokumentālā kino pirmdiena”. Katru pirmdienas vakaru skatītājiem būs iespēja iepazīt dažādu paaudžu kinorežisoru skatījumu uz notikumiem mums apkārt. Pirmais stāsts – “Atbrīvošanas diena”, kas ir 2018. gada “Lielā Kristapa” laureāte, labākā dokumentālā filma. Tā ir par bijušās Dienvidslāvijas kulta grupu “Laibach”. Pēc seansa režisors Uģis Olte un producents Uldis Celmiņš piedalīsies “Jautājumu un atbilžu” sesijā.

Sestdienas rītos jaunākie kino apmeklētāji kopā ar mammām, tētiem, brāļiem un māsām aicināti apmeklēt “Kino bērniem” seansus. Savukārt kino mīļiem – senioriem katra mēneša pēdējā otrdienā tiks demonstrēti “senioru seansi” ar labākajām repertuāra filmām par īpaši draudzīgām cenām ērti pieejamā laikā. Šajā ciklā kā pirmā tiks izrādīta biogrāfiskā filma “Pavaroti”.

“Splendid Palace” ir unikāls kultūras un arhitektūras piemineklis, kas pieredzējis milzīgu kinoteātra attīstību un kino evolūciju. Tāpēc kontekstā ar kinoteātra tuvojošos simtgadi, sākot ar septembra otro pusi būs apskatāma Latvijas, Eiropas un pasaules kino vēsturei veltīta izstāde, kurā demonstrēs kino industrijas attīstību.

Oktobrī skatītāji tiek gaidīti uz Rīgas starptautisko filmu festivālu “RIGA IFF”. Novembrī Nacionālās kino balvas “Lielais Kristaps” ietvaros notiks Latvijas jaunāko filmu seansi un filmu pirmizrādes ar autoru piedalīšanos, studentu filmu skates, diskusijas, preses konferences. Gada nogalē interesenti aicināti noskatīties Starptautisko Zinātniskās fantastikas un fantāzijas filmu festivāla izlasi “BEST SCI-FI 2019”.

Savukārt katru svētdienu plkst. 11.00 interesentus aicinām ekskursijā iepazīt kinoteātra unikālās ēkas vēstures nianses un neparastās neobaroka stilā veidotās telpas, kas glabā ne vienu vien leģendu un aizraujošu vēstures notikumu!

LA.lv
JD
Jūlija Dibovska
Kultūra
“Koks mirstot nesaudzēs bendi.” Sandras Ratnieces dzeja
22 stundas
LA
LA.LV
Kultūra
Oktobrī rīko vērienīgu dizaina notikumu
22 stundas
LA
LA.LV
Kultūra
FOTO, VIDEO: Latvijas labāko mežradznieku satikšanās uz “Lielā dzintara” skatuves
23 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

GS
Gundega Skagale
Dabā
Latvijā izstrādāts depozīta automāts, kas darbojas ar mākslīgā intelekta palīdzību 1
9 stundas
LE
LETA
Dabā
Izplatīts dzeltenais brīdinājums par stipru lietu
21 minūtes
LE
LETA/LA.LV
Sports
VIDEO: Latvieši iemet divus pirmos vārtus sezonā, “Dinamo” ar raksturu izrauj uzvaru
8 stundas
LE
LETA/LA.LV
Latvijā
“Process reizēm ir emocionāls.” Koalīcijas partneri sola atbalstu pašvaldību reformas turpināšanā 1
11 stundas
PL
Pēteris Leiškalns*
Ekonomika
Pēteris Leiškalns: Šādā veidā svaidīties ar naudu nedrīkst! Tas ir amorāli!
36 minūtes