Kultūra
Teātris un kino

Kinoteātris “Splendid Palace” sezonu noslēgs Šekspīra noskaņās0


Aleksandrs Antoņenko
Aleksandrs Antoņenko
Publicitātes foto

Noslēdzot savu 95. jubilejas sezonu, kinoteātris “Splendid Palace” ir sagādājies saviem skatītājiem vēl nebijušu pārsteigumu – šoreiz sezona tiks slēgta ar Šekspīra operas un kino sajūtu ballīti – “Vasaras nakts ar Šekspīru”, LA.lv uzzināja kinoteātrī.

Šajā vakarā viesiem būs iespēja izvēlēties starp diviem Šekspīra meistardarbiem – klasisko Baza Lurmena 1996. gada filmu “Romeo+Juliet” ar Leonardo Di Kaprio un Klēru Deinsu galvenajās lomās vai tiešraidi no Vīnes valsts opernama – Džuzepes Verdi “Otello” pirmizrādi, kurā titullomu izpildīs Aleksandrs Antoņenko.

Papildus, visiem Šekspīra cienītājiem būs iespēja iejusties tā laika atmosfērā, izbaudot kinoteātra pagalmā uzburtā Veronas dārza noskaņas.

Eksistē mīts, ka Šekspīrs būtu bijis labs kino scenārists, ja vien nebūtu dzīvojis daudzus gadsimtus pirms kino dzimšanas. Ne velti visas viņa slavenākās lugas ne vien ik gadu no jauna iestudē pasaules teātros un opernamos, bet arī regulāri ekranizē.

Kinoteātra “Splendid Palace” kuratore Daira Āboliņa stāsta: “Šekspīrs visos laikos literatūras pētniekiem un režisoriem ir bijis grūta mīkla. Sākot ar to, vai viņš vispār pats rakstījis savas lugas un beidzot ar to, kā tās atbilst ne tikai XVI vai XVII gadsimtiem, bet kādas kritiķu un skatītāju vētras šie vēstījumi spējuši izsaukt arī XX. un XXI. Gadsimtā.”

Vasaras nakts ar Šekspīru kinoteātrī “Splendid Palace” sola emocijas, noskaņas un pārsteigumus gan uz ekrāna, gan kinoteātra pagalmā, kurš uz vienu vakaru pārvērtīsies par Veronas dārzu.

LA.lv