Apbrīno

Kinoteātros pirmizrāde animācijas filmai par emodži pasauli 3

Publicitātes foto

Šonedēļ Latvijas kinoteātros sāks izrādīt vienu no intriģējošākajiem šīs vasaras kino projektiem. Animācijas stāsts visai ģimenei “Emodži filma” (“The Emoji Movie”) ļauj nokļūt mūsdienās tik aktuālajā emodži jeb emocijzīmju zemē, kas, kā izrādās, ir neticami krāšņa un spraigiem notikumiem pilna.

Animācijas stāsts “Emodži filma” atklāj kinoskatītājiem vēl nenojaustu un neredzētu pilsētiņu Tekstopoli, kas slēpjas mūsu katra viedtālrunī un kurā rosās visi populārie emodži. Viņi no sirds gaida, kad kāds telefona lietotājs savai sarakstei izvēlēsies tieši viņu. Tekstapoles iemītniekiem katram ir tikai viena sejas izteiksme, izņemot Džīnu, kurš spēj parādīt dažnedažādas emocijas. Viņš ir noguris no sava neparastuma pilsētiņas iedzīvotāju vidū, tāpēc kopā ar labākajiem draugiem nolemj doties bīstamā ekspedīcijā, lai atrastu īpašu kodu, kas ļautu kļūt līdzīgam pārējiem. Taču drīz vien atklājas, ka draugiem ir jāizpilda daudz atbildīgāks uzdevums. Tikai viņi var izglābt Tekstopoli no bojāejas, jo kāds ir izlēmis to izdzēst no cilvēku viedtālruņiem.

Šobrīd pasaulē oficiāli ir uzskaitīti gandrīz 2700 emodži. To vidū ir kucēni, mākoņi, kosmosa raķetes un daudzi citi simboli, ko aizvien vairāk cilvēku ikdienā izmanto tekstuālā saziņā, lai savam rakstītajam piešķirtu emocionālu nokrāsu. Starp citu, lai gan daļa sabiedrības uzskata, ka emocijzīmes ir jauns un unikāls fenomens savstarpējā saziņā, tomēr zinātnieki atgādina, ka tieši šāds – uz simboliem balstīts saziņas veids – ir ļāvis cilvēcei pārmantot zināšanas gadu tūkstošu ietvaros un attīstīties valodai.

Vēl tiek uzsvērts, ka emocijzīmes daudziem bērniem ļauj vieglāk atklāt apkārtējiem savu noskaņojumu un pārdzīvojumus. Tāpēc vecākiem ir vērts neizturēties vieglprātīgi pret emocijzīmēm, ko sarakstē ar viņiem izmanto pašu bērni. Tās patiesībā var būt precīzs indikators bērna slēptākajiem pārdzīvojumiem.

Bet visiem “Emodži filma” faniem par prieku grāmatu izdevniecība “Latvijas Mediji” ir izdevusi divas “Emodži filma” grāmatas latviešu valodā – romāniņu “Emodži filma” un uzlīmju grāmatu “Džoņa episkais ceļojums aplikāciju pasaulē”. Filmas un emocījzīmju cienītājiem noderēs arī “Emodži filma” kalendārs, kuru rotā izteiksmīgākie animācijas stāsta kadri un svētku datumiem īpaši piemeklētas emodži zīmes.

LA.lv