×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.8°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
13. februāris, 2014
Drukāt

Kinoteātros – romantiska filma “Ziemas pasaka”

Publicitātes fotoPublicitātes foto

14. februārī, Valentīna dienā, Latvijas kinoteātros sāk demonstrēt romantisku filmu “Ziemas pasaka” (“Winter’s Tale”). Filmas pamatā ir amerikāņu rakstnieka Marka Helprina tāda paša nosaukuma 1983. gadā sarakstītais romāns. Galvenajās lomās – populārais īru aktieris Kolins Farels, Džesika Brauna Findleja, Vils Smits, kā arī “Oskara” balvas laureāti Dženifera Konelija, Viljams Hērts, Eva Marija Seinta un Rasels Krovs. “Ziemas pasaka” ir stāsts par brīnumu, liktenīgu mīlestību un mūžveco cīņu starp labo un ļauno. Romantiskās fantāzijas darbība risinās Ņujorkā – no pagājušā gadsimta sākuma līdz pat mūsdienām. Piedāvājam fragmentu no intervijas ar filmas režisoru Akivu Goldsmenu, kurš ir saņēmis ASV Kinoakadēmijas godalgu un veidojis tādus darbus kā “Brīnišķīgais prāts”, “Da Vinči kods”, “Es, robots”, “Cerība uzvarai” un citas lentes.

Kad jūs pirmo reizi saskārāties ar Marka Helprina romānu un kas jūs uzrunāja uzņemt filmu pēc šī romantiskā stāsta motīviem?

A. Goldsmens: “Pirmo reizi šo romānu lasīju vidusskolā. Esmu dzimis un uzaudzis Ņujorkā, un daudzi Marka Helprina romānu ir raksturojuši kā mīlestības vēstuli Ņujorkai. “Ziemas pasaka” ir ļoti skaists stāsts, tajā apvienota gan reālā pasaule, gan fantāzija. Es esmu romantiķis un diezgan sentimentāls cilvēks – šis stāsts mani gluži vienkārši apbūra.”

Jūs šo romānu raksturojāt kā mīlestības vēstuli Ņujorkai…

A. Goldsmens: “Jā, pilsēta šajā stāstā ir viena no varonēm, es pat teiktu, ka viens no centrālajiem tēliem. Katram ņujorkietim ir savas attiecības ar pilsētu, taču visus vieno tas, ka Ņujorka ir viņu sirdīs. Mans izaicinājums bija šo maģiju notvert un pārcelt uz lielā ekrāna.”

Kādi bija lielākie izaicinājumi, adaptējot romānu lielajam ekrānam?

A. Goldsmens: “Romāns noteikti ir komplicētāks un apjomīgāks par filmu, jo visas nianses ietvert divas stundas garā filmā ir sarežģīts uzdevums. Grāmatā ir teju tūkstotis lapaspušu, taču vidējais filmas scenārija apjoms ir ap 120 lapaspusēm… Tāpēc man bija jāliek lietā viss talants un pūles, lai šo materiālu varētu pārnest uz lielā ekrāna.”

Jums ir milzu pieredze filmu producēšanā un scenāriju rakstīšanā. Kā raksturojat debiju režisora amatā?

A. Goldsmens: “Tas bija aizraujoši un arī biedējoši. Viss process bija tāds, kādu es to biju iedomājies, bet tajā pašā laikā, tas nebija ne tuvu tam, kā es to biju iedomājies! Man ir pieredze filmu veidošanā, taču tagad es saprotu to, cik ļoti intensīvs ir režisora amats.”

Filmā skartas vairākas tēmas – mīlestība, liktenis, brīnumi… Jūsu komentāri?

A. Goldsmens: “Es uzskatu, visam ir sava nozīme un jēga. Filmas varoņi tam tic, un arī es tam ticu. Ja jūs ticat mīlestībai, tad jūs ticat arī brīnumiem, jo mīlestība ir brīnums. Lielākajai daļai cilvēku laimes mirkļi un dzīves jēga saistās tieši ar iemīlēšanos vai mīlestību – jūtām pret savu otro pusi, bērniem, vecākiem… Šie jautājumi man ir būtiski, tāpēc es par tiem rakstu un uzņemu filmas.”

Filmas “Ziemas pasaka” treileris:

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+