×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.6°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Trešdiena, 23. maijs, 2018
11. jūlijs, 2015
Drukāt

Ķīnu sasniedz taifūns, kura dēļ atcelti simtiem avioreisu un evakuēti miljons cilvēku

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Ķīnas austrumu piekrasti uz dienvidiem no Šanhajas sestdien, 11.jūlijā, sasniedza taifūns “Chan-hom”, kura dēļ ir atcelti simtiem avioreisu un evakuēti apmēram miljons cilvēku, ziņoja valsts televīzija.

Taifūns ar vēja ātrumu līdz 44 metriem sekundē sasniedza sauszemi Džedzjanas provinces Džoušaņas pilsētā uz austrumiem no ostas pilsētas Ninbo. Nav ziņots, ka šajā stihijā Ķīnas teritorijā kāds būtu ievainots.

Pirms taifūna ierašanās tika evakuēti vairāk nekā 960 tūkstoši iedzīvotāju no piekrastes rajoniem, vēstīja oficiālā ziņu aģentūra “Sjiņhua”.

Džedzjanas provinces plūdu kontroles birojs paziņoja, ka 28 764 kuģi saņēma rīkojumu atgriezties ostā. Dzelzceļa dienests informēja, ka līdz svētdienai ir atcelti vairāk nekā 100 vilcienu reisu starp reģiona pilsētām. Vairākas pilsētas uz laiku atcēla starppilsētu autobusu satiksmi.

Džoušaņā uz laiku tika atcelti ienākošie un izejošie avioreisi, kā arī autobusu un ātrgaitas prāmju satiksme. Citur Džedzjanas provincē atcēla 388 avioreisus Handžovas pilsētā, 143 avioreisus Ninbo un 37 – Veņdžovas pilsētā.

Nacionālais meteoroloģiskais dienests sākotnēji prognozēja, ka “Chan-hom” var kļūt par spēcīgāko taifūnu, kas piemeklējis Ķīnu kopš komunistu nākšanas pie varas 1949.gadā.

Pirms ierašanās Ķīnā “Chan-hom” šķērsoja Japānas dienvidu salas, ievainojot 20 cilvēkus. Tā dēļ tika atcelti vairāki avioreisi Filipīnu ziemeļos un Taivānā, un piektdien bija slēgta birža un valsts iestādes Taivānas galvaspilsētā Taipejā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+