Sports
Citi sporta veidi

Kipčoge kļūst par pirmo cilvēku pasaulē, kurš maratonu noskrējis zem divām stundām1


Eliuds Kipčoge no Etiopijas sestdien Austrijas galvaspilsētā Vīnē kļuva par pirmo cilvēku vēsturē, kuram izdevies veikt maratona distanci ātrāk nekā divās stundās.
Eliuds Kipčoge no Etiopijas sestdien Austrijas galvaspilsētā Vīnē kļuva par pirmo cilvēku vēsturē, kuram izdevies veikt maratona distanci ātrāk nekā divās stundās.
Foto: Reuters/Scanpix/LETA

Olimpiskais čempions un pasaules rekorda īpašnieks Eliuds Kipčoge no Etiopijas sestdien Austrijas galvaspilsētā Vīnē kļuva par pirmo cilvēku vēsturē, kuram izdevies veikt maratona distanci ātrāk nekā divās stundās.

Sportists 42,195 kilometrus garo distanci veica vienā stundā 59 minūtēs un 40 sekundēs. Šādu rezultātu viņam palīdzēja sasniegt 41 tempa turētājs.

Olimpiskais čempions un pasaules rekordists maratonā Kipčoge reiz jau distanci ir veicis tuvu divu stundu atzīmei, to iespējot 2017.gada maijā Itālijas sacīkšu trasē Moncā. Par pasaules rekordu to nevarēja apstiprināt, jo 34 gadus vecais sportists rezultātu divas stundas un 25 sekundes sasniedza neatļautā veidā – skrienot aiz transportlīdzekļa, kā arī 30 skrējējiem grupā visu laiku nomainot vienam otru.

Saistītie raksti

Arī šī skrējiena rezultāts netiks uzskatīts par pasaules rekordu. Šāds lēmums sportistam netraucē, jo pērn Berlīnes maratonā viņš pasaules rekordu laboja par veselu minūti (divas stundas viena minūte un 39 sekundes), pārspējot Denisa Kimeto sasniegto laiku.

Sacensību organizatori jau labu laiku iepriekš dažās distances vietās pat uzklāja jaunu segumu. Tāpat distance tika veidota tā, lai sportists līkumos nezaudētu laiku, tādējādi maršrutā bija iekļauti vairāki apļa veida krustojumi.

LA.lv