×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.2°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
4. jūnijs, 2012
Drukāt

Kipra varētu lūgt Eiropas finanšu palīdzību

kipra

Kipra ir aizvien tuvāk, lai lūgtu finanšu palīdzību no Eiropas Savienības, jo ievērojamā saistība ar Grieķijas parādu negatīvi ietekmē valsts banku sektoru, intervijā laikrakstam “Financial Times” norādījis Kipras Centrālās bankas vadītājs Paniks Demetriads.

Kipras otrajai lielākajai bankai “Cyprus Popular Bank” līdz jūnija beigām nepieciešams iegūt vismaz 1,8 miljardus eiro (1,2 miljardus latu) tās rekapitalizēšanai. Demetriads paziņoja, ka, tuvojoties šim gala termiņam, vēršanās pēc palīdzības pie ES kļūst aizvien iespējamāka. Tikmēr “Cyprus Popular Bank” priekšsēdētājs Mikalis Saris “Financial Times” sacīja, ka “ir grūti iedomāties, no kurienes šī kapitalizācija varētu tikt iegūta, ja ne no Eiropas”. Viņš arī uzsvēra, ka “vēlme izsniegt aizdevumus Kiprai jau vairākus mēnešus ir apsīkusi”.

Kipra līdz šim gan stingri noraidījusi ierosinājumus, ka valsts varētu vērsties pēc starptautiskas palīdzības. Martā starptautiskā reitingu aģentūra “Moody’s Investors Service” samazināja Kipras kredītreitingu, šādu lēmumu galvenokārt skaidrojot ar Grieķijā notiekošās krīzes negatīvo ietekmi uz valsts banku sistēmu. Aģentūra Kipras kredītreitingu ilgtermiņa obligācijām pazeminājusi no “Baa3” uz “Ba1”, nosakot tam negatīvu nākotnes perspektīvu. “Moody’s” par iespēju samazināt valsts kredītreitingu jau brīdināja pērn novembra sākumā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+