×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.8°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
2. aprīlis, 2013
Drukāt

Kipras ārlietu ministrs: ES trūkst solidaritātes

Foto - AFPFoto - AFP

Kipras ārlietu ministrs Joannis Kasulidis sarunā ar Francijas laikrakstu “Les Echos” un Grieķijas televīziju “Skai TV” asi kritizējis Eiropas Savienību, kura Kipras “ekonomiku atsviedusi atpakaļ 1974. gadā”.

“Mums viss ir jāsāk no drupām. Tāpat kā 1974. gadā, kad pēc turku invāzijas mūsu ekonomika bija pilnībā izpostīta,” sacījis Kasulidis, piebilstot, ka “ES trūkst solidaritātes”. “Eiropa tikai izliekas, ka mums palīdz. Cena, kas mums jāmaksā, ir pārāk augsta. Tas nav nekas vairāk kā mūsu ekonomikas modeļa brutāla izpostīšana, kas radīs milzīgas problēmas kipriešu tautai.” Kipras ārlietu ministrs šādi izteicies, komentējot starptautisko kreditoru noteikumus aizdevuma saņemšanai, kuru dēļ Kipras banku klienti un ieguldītāji zaudēs vairākus miljardus eiro.

Kasulidis vienlaikus norādīja, ka līdz ar reformām banku sistēmā apdraudēta ir arī valsts otrā lielākā tautsaimniecības nozare – tūrisms. “Kapitāla kontroles un finanšu iestāžu slēgšanas dēļ viesnīcas un restorāni vairs nevar normāli darboties,” stāstīja ārlietu ministrs. “Neviens mums neteica patiesību un neviens mūs nebrīdināja, ka aizdevums mūs novedīs pie tik pēkšņa, radikāla un vardarbīga ekonomikas sabrukuma.”

Viņaprāt, Kipras pašreizējās problēmās galvenokārt vainojama Vācijas “cietsirdīgā uzvedība”. “Skaidrs, ka Vācija grib uzspiest savus uzskatus dienvideiropiešiem, kuriem tā šobrīd ir ļoti vajadzīga,” prātojis Kasulidis, vienlaikus gan atzīstot, ka daļa vainas par pašreizējām ekonomiskajām likstām jāuzņemas arī pašai Kiprai.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+