×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.6°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
1. maijs, 2013
Drukāt

Kipras parlaments ar nelielu balsu pārsvaru atbalsta glābšanas programmu

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Kipras parlaments otrdien ar nelielu balsu pārsvaru atbalstīja desmit miljardus eiro vērto valsts starptautisko glābšanas programmu, kas pašā Kiprā izraisījusi ārkārtīgi asu neapmierinātību.

Glābšanas programmas nosacījumus atbalstīja 29 deputāti, bet pret nobalsoja 27 likumdevēji. Neviens deputāts balsojumā neatturējās.

Tautsaimniecības glābšanas programmu atbalstīja valdošā partija “Demokrātiskā apvienība” (DISY), tās koalīcijas partneri NIKO, kā arī viens centristu partijas “Evroko” deputāts. Savukārt pret balsoja opozīcijā esošā komunistiskā Progresīvā darbaļaužu partija (AKEL) un sociālisti EDEK, kā arī Zaļās partijas deputāts un divi neatkarīgie likumdevēji.

Vēl pirms balsojuma DISY līderis Averofs Neofits atzina, ka aizdevuma programmas nosacījumi ir “skarbi”, taču norādīja, ka Kiprai nav citas izvēles.

“Tas ir skarbs līgums, kas nozīmē, ka ievainojamākajām sabiedrības grupām kopā ar pārējo sabiedrību nāksies nest sāpīgus upurus. Tas ir vienīgais ceļš, jo tādējādi mēs izvairāmies no bankrota un mums tiek dota iespēja izkuģot no nemierīgajiem ūdeņiem,” skaidroja politiķis.

Kā vēstīts, Kipras valdība glābšanas programmu apstiprināja trešdien.

Ja viss noritēs, kā plānots, Kipra aizdevuma pirmo maksājumu varētu sagaidīt maijā.

Eirozona aprīļa sākumā oficiāli apstiprināja Kipras glābšanas programmu, kurā valsts apņēmusies restrukturizēt banku sektoru.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+