×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.2°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
11. maijs, 2012
Drukāt

Ķīpsalā notiks 6. nacionālā specializētā medicīnas izstāde “Medbaltica 2012”

izstaade_bt1_19

Nākamnedēļ laikā no 17. līdz 19. maijam Starptautiskajā izstāžu centrā Ķīpsalā notiks 6. nacionālā specializētā medicīnas izstāde “Medbaltica 2012”.


“Izstāde “Medbaltica 2012″ ir nozīmīgs pasākums medicīnas nozares profesionāļiem, kur vienkopus iegūt plašu informāciju par jaunumiem medicīnas nozarē, daudzās konferencēs un semināros diskutēt par aktualitātēm un apmainīties pieredzē ar vietējiem un ārzemju speciālistiem. Tā ir arī izzinošs pasākums ikvienam, kas interesējas par specifiskiem rehabilitācijas vai ārstniecības jautājumiem,” pastāstīja BT1 projektu grupas direktors Agris Reihmanis.

Šogad izstādē piedalīsies vairāk nekā 110 kompāniju no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Polijas, Itālijas, Vācijas, Zviedrijas, Krievijas, Ķīnas, Izraēlas un citām valstīm, kas piedāvā plašu zobārstniecības, ķirurģijas, ortopēdijas, rehabilitācijas, oftalmoloģijas, farmācijas un citu medicīnas tehnoloģiju, iekārtu, materiālu un pakalpojumu klāstu.

Varēs arī iepazīties ar Latvijas pēdējo gadu laikā radītajiem inovatīvākajiem zinātniskajiem izstrādājumiem un produktiem, piemēram, tiks prezentēta arī Rīgas Stradiņa universitātes zinātnieka Gundara Rusova izstrādātā koriģējošā korsete skoliozes ārstēšanai. Jūlija Voicehovska prezentēs jaunu līdzekli paaugstināta glutamāta (aminoskābe, ko satur centrālās nervu sistēmas struktūras) līmeņa samazināšanai asinīs. Jaunā līdzekļa saturā ir iestrādāts arī selēns un E vitamīns, un nākotnē tas varētu tikt izmantots neirodeģeneratīvu slimību, piemēram, Alcheimera slimības, ārstēšanā un profilaksē.

Nozīmīgu izstādes daļu veidos plaša konferenču un semināru programma, kas ļaus apzināt nozares problēmas un meklēt tām risinājumus.

 

Izstādes laikā notiks 12 veselības aprūpes nozares konferences, kā arī vairāki semināri stomatoloģijā un seminārs fleboloģijā. Šajos profesionāļiem veltītajos pasākumos piedalīsies lektori no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Baltkrievijas, Krievijas, Vācijas, Itālijas, Kanādas, Turcijas un Nīderlandes.

 

17. maijā notiks Latvijas Slimnīcu biedrības un Veselības aprūpes darba devēju asociācijas konference, kurā ārsti un iestāžu vadītāji diskutēs par veselības aprūpes nākotni un risinājumiem, sekundāro ambulatoro un stacionāro veselības aprūpes pakalpojumu pieejamību, slimnīcu sniegtajiem pakalpojumiem un citiem aktuāliem jautājumiem. Pirmajā izstādes dienā būs arī Latvijas Ārstu biedrības pavasara darba konference, kurā diskutēs par uztura bagātinātājiem, un Bērnu aprūpes māsu konference, kurā aplūkos tādu nozīmīgu tēmu kā vakcinācija pret tuberkulozi un citas. 17. maijā tiks rīkota arī Klīnisko sociālo darbinieku asociācijas konference, kā arī konference par mākslu terapiju veselības aprūpē.

18. maijā Ķīpsalā paredzēta Latvijas Kardiologu biedrības konference “Netrenēta un trenēta sirds: problēmas un risinājumi” un Latvijas Zobārstu asociācijas konference.

18. un 19. maijā norisināsies Latvijas Rehabilitologu 2. kongress, kurā tiks diskutēts par rehabilitācijas pakalpojumu pieejamību un telemedicīnu, kā arī Latvijas rehabilitācijas sistēmas attīstību un citām nozares aktualitātēm. 19. maijā – Latvijas zobu higiēnistu konference, Latvijas Ergoterapeitu asociācijas gada konference un Latvijas dietologu un uztura speciālistu konference.

 

Uzziņa

Izstādes darba laiks:

l 17. un 18. maijā no plkst. 10 līdz 18

l 19. maijā no 10 līdz 17

l Ieejas maksa: Ls 1,50

 

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+