×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.9°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
27. augusts, 2013
Drukāt

Ķīpsalā notiks pēdējās JRT iestudējuma “Klusuma skaņas” izrādes

foto - publicitātesfoto - publicitātes

No otrdienas līdz piektdienai Starptautiskajā izstāžu centrā Ķīpsalā notiks pēdējās Jaunā Rīgas teātra (JRT) iestudējuma “Klusuma skaņas” izrādes, aģentūrai BNS pavēstīja JRT reklāmas un sabiedrisko attiecību speciāliste Dagnija Grīnfelde.

Režisors Alvis Hermanis “Klusuma skaņas” iestudēja 2007. gadā sadarbībā ar “spielzeit’europa/Berliner Festspiele”. Iestudējuma pasaules pirmizrāde notika 2007. gada 9. novembrī Berlīnē un 22. novembrī Rīgā. Kopā ar Hermani izrādi veidojusi scenogrāfe un kostīmu māksliniece Monika Pormale, Māras Brašmanes fotogrāfijas. Izrādē piedalījušies aktieri Guna Zariņa, Sandra Zvīgule, Inga Alsiņa-Lasmane, Liena Šmukste, Jana Čivžele, Iveta Pole, Elita Kļaviņa, Regīna Razuma, Kristīne Krūze, Gatis Gāga, Kaspars Znotiņš, Edgars Samītis, Ivars Krasts, Varis Piņķis, Ģirts Krūmiņš un Andris Keišs.

Latvijā nospēlētas 90 “Klusuma skaņu” izrādes, bet citviet pasaulē “Klusuma skaņas” rādītas 89 reizes – tās pabijušas Vācijā, Austrijā, Šveicē, Beļģijā, Nīderlandē, Čehijā, Polijā, Baltkrievijā, Krievijā, Igaunijā, Somijā, Francijā, Itālijā, Grieķijā, Ungārijā, Rumānijā, Kanādā un Jaunzēlandē.

“Klusuma skaņas” ir izrāde par jaunību, par zaudēto nevainību. Arī par īpašu laiku, kāds bija sešdesmito gadu beigas, kad cilvēkus vēl vienoja ilūzijas par kolektīvu laimi.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+