Latvijā
Izglītība

Meistarības konkursā Ķīpsalā var iepazīt profesiju aizkulises0

Publicitātes foto.

Ķīpsalas izstāžu centrā sācies un rīt,26.aprīlī, turpināsies nacionālais jauno profesionāļu meistarības konkurss “SkillsLatvia 2018”. Tajā 118 jaunieši no 31 profesionālās skolas cīnās par medaļām 18 dažādos prasmju konkursos. Savukārt citiem jauniešiem konkursa apmeklēšana ir iespēja labāk iepazīt dažādu profesiju ikdienu.

Konkursa abās dienās ikvienam apmeklētājam bez maksas ir iespēja uzzināt vairāk par dažādu profesiju aizkulisēm Profesiju parādē. Proti, profesionālās skolas un koledžas Ķīpsalas izstāžu hallē ir izvietojuši savus stendus, kuros informē par iespējām apgūt dažādas profesionālās prasmes. Tāpat apmeklētāji varēs iesaistīties izzinošās Karjeras kafejnīcas aktivitātēs: gūt vērtīgus padomus karjeras veidošanā, iedvesmoties no citu jauniešu pieredzes stāstiem un uzzināt, ko no jaunajiem profesionāļiem sagaida darba devēji.

Piemēram, rīt, 26. aprīlī, ap pulksten 11 varēs uzklausīt Katrīnas Elizabetes Sīles – Rīga Valsts tehnikuma absolventes, grafiskās dizaineres, kura pērn pasaules līmeņa jauno profesionāļu konkursā ieguva ekselences balvu – pieredzes stāstu. Pēc tam portāla “Prakse” veidotājs Jānis Logins stāstīs, kā būt veiksmīga, darba intervijā, bet karjeras konsultante Inga Lemešonoka runās par jauniešu un darba devēju gaidām un realitāti.

Rīgas Tūrisma un radošās industrijas tehnikuma audzēknes Kristiāna Amanda Tinusa un Klinta Miežāne stāstīs par savu pieredzi, izmantojot Eiropas Savienības programmas “Erasmus+” piedāvātās iespējas doties apmaksātā praksē uz ārvalstīm.

Saistītie raksti

Savukārt konkursā sacenšas jaunie web lapu veidotāji, šuvēji, frizieri, viesmīļu, flīzētāji, robotu būvnieki, pavāri u.c. Katrs interesents var vērot, kā jaunieši pilda konkursa uzdevumus, tādējādi iepazīstot arī attiecīgo profesiju, turklāt konkursantu rosīšanos ir iespējams vērot gida pavadībā. Jāpiebilst, ka parasti profesionālās meistarības konkursos jāpilda gana grūti uzdevumi, turklāt uzdotais jāpaveic salīdzinoši īsā laikā. Konkursa “SkillsLatvia 2018” uzvarētāji iegūs ceļazīmi tālākai iespējai pārstāvēt Latviju starptautiskajos profesionālās meistarības konkursos EuroSkills un WorldSkills.

Konkursu organizē Valsts izglītības attīstības aģentūra. To līdzfinansē Eiropas sociālais fonds. Konkursa moto ir “Uzvar darītājs!” un tā galvenais mērķis ir popularizēt profesionālo izglītību.

LA.lv