Praktiski
Receptes

Ķirbju pīrāgs – maigāks par maigu. Mājinieki prasīs vēl0

Foto – econet.ru

Sastāvdaļas mīklai – 200 g miltu, 100 g auksta saldkrējuma sviesta, 1/4 tējkarotes sāls, 1 olas dzeltenums, 2 ēdamkarotes auksta ūdens.

Sastāvdaļas virskārtai – 300-400 g ķirbja, 100 ml piena vai saldā krējuma, 1 ola, 3 ēdamkarotes cukura (vēlams brūnā), 1/4 tējkarotes malta kanēļa, 1/4 tējkarotes malta ingvera, 1/4 tējkarotes malta muskatrieksta, 1/4 tējkarotes sāls.

Pagatavošana:

Ķirbju biezenis. Ķirbi vāra uz lēnas uguns nelielā daudzumā ūdens vai piena. Nolej lieko šķidrumu, sablenderē un vienu glāzi biezeņa izmanto pīrāgam, pārpalikumus var izmantot citiem mērķim (piemēram, uztaisīt ķirbju zupu).

Mīkla. Kamēr vārās ķirbis, traukā ātri sarīvē aukstu sviestu uz rupjas rīves, pievieno miltus un sāli. Sakuļ olas dzeltenumu ar 2 ēdamkarotēm auksta ūdens un pievieno pa daļām mīklai, līdz no mīklas var izveidot bumbiņu. To ietin pārtikas plēvē un noliek uz pusstundu ledusskapī.

Saistītie raksti

Uzsilda cepeškrāsni līdz 200 grādiem. Mīklu izveltnē, lai tā atbilstu 20-23 cm lielai cepamajai formai, turklāt uzceļ maliņas. Parūpējas, lai malās nebūtu caurumu un plaisu – lai biezenis neiztecētu.

Pildījums. Ar mikseri, izmantojot vidēju ātrumu, sakuļ ķirbju biezeni kopā ar pienu, olām (pievieno vēl baltumu, kas palicis no mīklas), cukuru, garšvielām. Var izmantot arī svaigas garšvielas, attiecīgi tās samaļot. Uzlej pildījumu mīklai (tas būs šķidrs). Cep 30-40 minūtes vai tik ilgi, kamēr, iespiežot pīrāga viducī koka salmiņu, tas neaplīp.

Avots: koko.by

LA.lv