Pīlādžu džems.   17/09/2014 foto: Valdis Semjonovs/Praktiskais Latvietis
Pīlādžu džems. 17/09/2014 foto: Valdis Semjonovs/Praktiskais Latvietis
Pīlādžu džems. 17/09/2014 foto: Valdis Semjonovs/Praktiskais Latvietis

Ķirbju un aliču ievārījums 0

Recepte radās spontāni, kad mājās bija iesākts ķirbis, nedaudz Kaukāza plūmju un skaistas pīlādžogas. No šīm sastāvdaļām tapa patīkams, ne pārāk salds ievārījums ar rūgtenu noti, kas labi garšo kopā ar biezpienu vai dažādām putrām.

Reklāma
Reklāma

• 1,3 kg Kaukāza plūmju

• 1,2 kg ķirbja

• 1–2 ēdamkarotes pīlādžu ogu

• 6 ēdamkarotes cidoniju sīrupa

• Aptuveni 900 g cukura

• 1 paciņa želēšanas līdzekļa Gelierfix

Viedoklis
Krista Draveniece: Puikam norauj bikses, meitai neļauj pačurāt. Kādi briesmoņi strādā mūsu bērnudārzos? 115
Saules uzliesmojumu dēļ Zemi pārņēmusi spēcīga magnētiskā vētra. Cik dienu tā plosīsies?
Krievijā valda histērija: izbojāta Putina inaugurācija
Lasīt citas ziņas

Kaukāza plūmes nomazgā. Ja vēlas, izņem kauliņus, taču var vārīt arī ar tiem. Ķirbi nomizo, izņem sēklas, sagriež nelielos gabaliņos. Pīlādžogas aplej ar vārošu ūdeni, kas nedaudz noņems rūgtumu. Ja tās iepriekš sasaldēs, rūgtuma būs krietni mazāk un varēs pielikt vairāk ogu. Ar pīlādžogām jābūt uzmanīgiem, jo, pievienojot par daudz, ievārījums būs pārāk rūgts. Cidoniju sīrups piešķir svaigumu. (Sīrupu iegūst, ar cukuru apberot gabaliņos sagrieztas cidonijas.)

Ievārījumu želēšanas līdzekli Gelierfix var nopirkt lielveikalos. Kastītē ir divas paciņas. Instrukcijā rakstīts, ka viena paciņa paredzēta 1 kg ogu vai augļu. Taču pieredze rāda, ka tad želeja ir ļoti stingra, kā ar nazi griežama, tāpēc ar vienu paciņu pietiek 2–2,5 kilogramiem ogu vai augļu.

CITI ŠOBRĪD LASA

Kaukāza plūmes un ķirbi var ņemt arī citās proporcijās, tikai jāatceras, ka 1 kilogramam izejvielu vajag 350 g cukura. Vāra pēc želēšanas līdzekļa lietošanas instrukcijas – paciņas saturu sajauc ar divām ēdamkarotēm cukura un pievieno augļiem vai ogām. Vāra, laiku pa laikam maisot. Pieber atlikušo cukuru, ļauj, lai uzmet burbuli, un turpina vārīt tieši trīs minūtes. Ja nepieciešams, nosmeļ putas. Ievārījumu lej tīrās, izkarsētās burciņās un aizvāko. Atdziestot tas saželēs.

Želēšanas līdzeklis satur konservantu kālija sorbātu, taču tas ļauj pagatavot ievārījumu ar nelielu cukura daudzumu, kas labi glabājas un nav pārlieku salds.

Līdzīgu ievārījumu varēs vārīt arī ziemā, kad, atēdušies ķirbja putru, zupu un pankūkas, domāsim, ko darīt ar pāri palikušo dižogas gabalu. Tad ķirbim var pievienot ziemā pieejamos skābenos augļus, piemēram, apelsīnus vai citronus.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.