Mobilā versija
+2.9°C
Haralds, Almants
Ceturtdiena, 23. februāris, 2017
24. oktobris, 2014
Drukāt

Kirgizstānas valdībai jāmaksā Belokoņam 16,5 miljoni dolāru

belokons_valerijs

Parīzē starptautiskā šķīrējtiesa (Arbitration Tribunal) piektdien noteikusi, ka Kirgizstānas valdībai jāmaksā Latvijas uzņēmējam Valērijam Belokoņam 16,5 miljoni ASV dolāru, informēja kompānijā “Belokon Holdings”.

Starptautiskās arbitrāžas lēmums stājies spēkā un nav pārsūdzams.

Prasību arbitrāžā pret Kirgizstānas valdību Belokoņs iesniedzis saistībā ar viņam piederošās Kirgizstānas kredītiestādes “Manas Bank” ekspropriāciju. Prasība izskatīta speciāli šim strīdam, saskaņā ar noslēgto līgumu starp Latviju un Kirgizstānu par investīciju aizsardzību, izveidotā starptautiskā šķīrējtiesā.

Izvērtējot starptautiskās arbitrāžas tiesu praksi, Belokoņs pieņēmis lēmumu lūgt arbitrāžā vērtēt, vai Kirgizstānas valdībai bija pamats bankas pārņemšanai, un lūgt kompensēt ekspropriētās bankas vērtību. Belokoņs nav iesniedzis prasību par neiegūtās peļņas un morālā kaitējuma kompensācijām.

2010.gada aprīlī pēc notikušās politiskās varas maiņas Kirgizstānā jaunās politiskās varas pārstāvji atņēma Belokoņam piederošo “Manas Bank”.

Pēc “Manas Bank” faktiskās nacionalizācijas tās bijušo īpašnieku Belokoņu pārstāvošie advokāti “Clifford Chance” iesniedza Kirgizstānai paziņojumu par starptautiskās arbitrāžas procesa investīciju strīda atrisināšanai sākšanu. Saskaņā ar ANO Starptautiskās tirdzniecības tiesību komisijas noteikumiem šāda paziņojuma iesniegšana uzskatāma par arbitrāžas procesa sākumu.

Pievienot komentāru

Putnu gripas dēļ Vītiņu pagastā saimnieki bažījas par cāļiem (1)Visām vistām un zosīm jāiztur trīs mēnešu ieslodzījums
Cenas noteic turīgākie: Zemgalē un Latgalē zeme dārgāka (1)Lauksaimniecībā izmantojamai zemei cenas noteic turīgākie zemnieki
Pasaulē
Pieaug saražotā siera un biezpiena apjoms; mocarellai - uzvaras gājiensSaskaņā ar provizoriskajām aplēsēm, pērn Latvijā saražotas 41 500 tonnas siera un biezpiena, kas ir 7,5% pieaugums salīdzinājumā ar 38 600 tonnām
Draugiem Facebook Twitter Google+