×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.0°C
Melānija, Imanta
Svētdiena, 19. augusts, 2018
23. aprīlis, 2016
Drukāt

Kirova pilnmēness nr. 2 (3)

foto: LETAfoto: LETA

Pēc Latvijas un Vācijas izlašu pārbaudes mača uzjautāju Latvijas hokeja pirmajam cilvēkam Kirovam Lipmanam, kā valstsvienība dosies uz pasaules čempionātu Maskavā. Tāds jautājums tādēļ, ka pirms deviņiem gadiem hokejisti uz Krievijas galvaspilsētu brauca ar vilcienu. Saņēmu atbildi, ka lidošot. Un tūdaļ kopā ar kolēģi no Latvijas Radio Mārtiņu Kļavenieku bijām spiesti noklausīties piecu minūšu garu monologu, ka visi žurnālisti ir nepatrioti, kas tik to vien dara kā kritizē Lipmanu un visā saredz negatīvo. Kamēr neviens nekad nav uzsvēris, ka jau 20 gadus Latvijas hokejs ir elitē, šobrīd arī U-20 un U-18 izlases (cerams, uz palikšanu). Un ka viņš nekad nekļūdoties un vēl kaut kas kārtējo reizi par Tedu Nolanu, kurš mums sagādāja padsmitās vietas pasaules čempionātos, bet olimpiādē Sočos vispār varēja iztikt bez viņa. Un žurnālisti atkal gribējuši izlases vadībā redzēt tādu nulli. Pāris mēģinājumi iebilst cieta pilnīgu fiasko. Lipmans bija tik aizsvilies, ka katrs izteiktais vārds pret viņa pārliecību pašam sāka izlikties pēc neveiklas taisnošanās. “Padomājiet par to,” beidzis runu, it kā tēvišķi atvadījās Lipmans.

Pēc otrā perioda, kad Latvija atradās iedzinējos ar 1:4, Kirovs izteicās, ka spēle esot ļoti slikta, tāpēc viņš iegājis ģērbtuvē. Neprasīju, ko teicis, bet acīmredzot jau nav stāvējis stūrī klusējot. Trešais periods mūsējiem izdevās godam, samazinot deficītu līdz 3:4, un Lipmans nomurrāja: labi, ka iegāju. Saprotu, ka neviens viņu nepārmācīs, līdz ar to filosofēt par tēmu, ka prezidentam pārtraukumos ģērbtuvē nevajadzētu rādīties, nemaz nav jēgas.

Pēc tā visa izejot no arēnas un ieraugot apaļo un spožo čigānēnu staigājot pa debesu virsmu, ar smaidu atminējos kolēģa no “NRA” Ērika Strausa rakstīto ziemā, kad viņš izlases galvenā trenera meklējumus nosauca tā: Kirova pilnmēness. Prezidents solīja sūdzēt žurnālistu tiesā un piedzīt pusmiljonu eiro. Droši vien tas nav izdarīts, Lipmans nav ļaunatminīgs. Bet nu ko lai saka – pilnmēness turpinās.

Lai Kirovam un izlasei veicas! Esam trīs pārbaudes spēļu un nu jau mazāk kā divu nedēļu attālumā no pasaules čempionāta starta.

P.S. Parasti aizkulišu sarunas paliek aizkulisēs. Bet – cik tad var…

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

 1. Pirms laika bij lielisks raksts, kas par pārsteigumu paradīja, cik mazs ir lipmana naudas ieguldijums materiālais. Ka vairums summu hederācijai nāk no valsts budžeta. Bet viņš sevi pozicionē tā itkā varētu domāt, ka vins pats visu maksā. Un hokejisti vēl ir viņa vergi un trenneri.
  Derdzīgs nevajadzīgs uzurpants un mēsls.
  ___
  Vecāki tā centušies ielīst p. padomju varai – labi, ka dēlu nenosauca par Partorgu vai vēl kā tamlīdzīgi bet nošava greizi. Sapuja tas sojuzs. tā centās līst, bet ne tam ielīda..

 2. Neviens nav mūžīgs.
  Vecuma dīvainības progresē.
  Jāapzinās brīdis , kad aiziet ar godu, nevis ar izsmieklu.
  Aggri vai vēlu.
  Bet pagaidām –
  Visi potenciālie fed.prezidenta vietas kandidātii tiek aizbaidīti , apmeloti, publiski noniecināti, vai turēti šāviena attālumā no troņa .

 3. Cik un ko žurnālisti veikuši hokeja attīstībā? Nedaudz. Tādi kā Lipmans hokejā , Voins basketbolā un citi nav daudz.

Draugiem Facebook Twitter Google+