×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.7°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
8. februāris, 2017
Drukāt

Ķirša “koalīcijas līgums” parakstīts (3)

Foto - Dainis BušmanisFoto - Dainis Bušmanis

Labējās partijas vārdos solījušas Rīgas domē nesadarboties ar "Saskaņu" un "GKR", bet, lai kādam pēc vēlēšanām tomēr nerastos kārdinājums "krist grēkā", vakar politiķi parakstīja arī rakstisku apņemšanos. No kreisās: "Vienotības" priekšsēdētājs Andris Piebalgs, mēra amata kandidāts Vilnis Ķirsis, NA mēra amata kandidāte Baiba Broka, ZZS priekšsēdētājs un Rīgas saraksta līderis Armands Krauze un NA līdzpriekšsēdētājs Gaidis Bērziņš.

Neveidot koalīciju ar “Saskaņu” un “Gods kalpot Rīgai” (“GKR”), saglabāt rīdziniekiem līdzšinējo sociālo pabalstu līmeni – šie ir divi galvenie punkti vakar parakstītajā valdības koalīciju veidojošo partiju – “Vienotības”, Zaļo un zemnieku savienības (ZZS), Nacionālās apvienības (NA) – memorandā par sadarbību pirms Rīgas domes vēlēšanām.

“Rīga nav tikai viena no pašvaldībām. Kā galvaspilsēta tā nozīmīga lielākā mērogā, un Latvijas kopējā attīstība ir cieši saistīta ar Rīgas attīstību. Kaut ko mainīt šajā ziņā var, tikai visām pusēm sadarbojoties,” pirms memoranda parakstīšanas teica tā iniciators – “Vienotības” Rīgas mēra amata kandidāts Vilnis Ķirsis. Viņš arī uzsvēra, ka pašreizējais Rīgas mērs Nils Ušakovs (“Saskaņa”) un viņa vietnieks An­dris Ameriks (“GKR”) savās priekšvēlēšanu reklāmās melo un iebiedē rīdziniekus, apgalvojot, ka labējās partijas vēlas sagraut sociālo atbalsta sistēmu pilsētā.

Līdzās jau minētajiem memoranda punktiem tajā trīs politisko spēku pārstāvji apņemas kopā iegūt rīdzinieku vairākuma atbalstu, izveidot jaunu profesionālu pārvaldību galvaspilsētā, novērst sabiedrību šķeļošu un administratīvos resursus savtīgi izmantojošu partiju uzvaru. “Partneri īstenos politiku, kas balstīta uz ekonomiskās izaugsmes, stingras atklātas fiskālās atbildības, ilgtspējas un sociālās solidaritātes principiem. Partneri iesaistīs sadarbībā citu valstiski atbildīgu partiju pārstāvjus,” teikts dokumenta noslēgumā.

Partijas “Vienotība” vārdā memorandu parakstīja partijas priekšsēdētājs An­dris Piebalgs un V. Ķirsis, no NA – partijas līdzpriekšsēdētājs Gaidis Bērziņš un mēra amata kandidāte Baiba Broka, bet ZZS vārdā – Armands Krauze (viņš ir gan mēra amata kandidāts, gan apvienības ZZS priekšsēdētājs).

Šis memorands neuzliek juridiskas saistības parakstītājiem. “Taču mēs pirms parakstīšanās tikāmies, pārspriedām dokumenta saturu, uzstādījumus un guvu pārliecību, ka mums ir vienlīdz spēcīga vēlme nomainīt līdzšinējo varu domē,” teica Ķirsis. Viņaprāt, nekāda sadarbība ar “Saskaņu” un “GKR” nav iespējama, jo šo partiju vadībā pašvaldībā valdot korupcija, skandāli, nesaimnieciskums, kā arī uz Austrumiem vērsts ārpolitikas kurss. “Mums būtu nevis jādomā par “Rižskij dvorik” veidošanu Krievijas lielveikalos, bet jāstiprina saites ar rietumvalstīm, no kurām varam daudz vairāk mācīties,” teica Ķirsis.

Savukārt N. Ušakovs, komentējot politisko konkurentu parakstīto memorandu, sacīja, ka personas bez pieredzes un zināšanām pašvaldību darbā parakstījušas memorandu nesadarboties ar tiem, kam šāda pieredze un zināšanas esot.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Cik jūs “perfekti”strādajat pēc Lukjanova nomijācijas!Arī par to paldies!Darbu jums piesviedīšu lai nesnaužat.

  2. Jau tas vien,ka tāda bumāga tapusi norāda uz to,ka t.s.”koalīcija”nav vērā ņemama un papīram ir nulles vērtība.Ja jau ko nopietnu būtu gribējuši ,tad ne papīrus jākleķē,bet vienu sarakstu jāveido.Bet tas nav iespējams,jo katrai partijai ir vajadzīgs pervij pareņ na seļe,ne otrais sarakstā!
    Upīša “Zaļās zemes”kontingents! Klaunu trio.

  3. Ko tad ite daži ievēlētie tur Rīgas domē darīs, ja nesadarbosies. Nav taču jēgas aicināt par tiem balsot, ja viņi pasludina, ka ar otru pusi pēc vēlēšanām nesadarbosies. Vai Ķirsis, Broka un Krauze tur mušas dauzīs pēc ievēlēšanas, protams ,par nodokļu maksātāju naudu.

Draugiem Facebook Twitter Google+