×
Mobilā versija
+20.2°C
Mirta, Ziedīte
Piektdiena, 20. aprīlis, 2018
31. augusts, 2012
Drukāt

Ķiršiem krīt un dzeltē lapas

lapbiris3

“Kāpēc ķiršiem krīt un dzeltē lapas, kaut ogas vēl nav gatavas?” 
Vera G. Valmieras novadā

 

Pēc aprakstītā spriežot, tā ir kauleņkoku lapbire. Slimības pazīmes: uz lapām parādās sīki, sākumā atsevišķi, pēc tam saplūstoši iesarkani plankumi. To vietās lapu apakšpusē izveidojas sīki balti vai iesārti, cieti, nedaudz uzbrieduši plankumi – slimību izraisošās sēnes micēlija veidojumi. Inficētās lapas dzeltē un priekšlaikus nobirst. Slimības ierosinātāji saglabājas nobirušajās lapās. Skābie ķirši pret šo slimību ir ieņēmīgāki nekā saldie.

– Šīs vasaras pārmērīgais mitrums ir ļoti labvēlīgs kauleņkoku lapbires attīstībai. Slimības kaitīgums saistīts ar šķirnes ziemcietību: novājināti koki stiprāk cieš pārziemošanas laikā, šķirnēm ar vāju ziemcietību bīstams pat vidējs slimības attīstības līmenis, – uzsver VAAD Augu aizsardzības departamenta Augu aizsardzības līdzekļu reģistrācijas daļas referente Anitra Prekele.

Ļoti būtiski slimību ierobežot. Vienīgais efektīvais veids – fungicīdu izmantošana. Latvijā šim nolūkam reģistrēti topāzs 100 un efektors. Preparātu efektors ķiršiem atļauts lietot tikai pavasarī. Pašlaik pēc ražas novākšanas ieteicams miglot ar topāzu devā 0,6 – 1 ml/1 l ūdens. Apstrādi var veikt trīs reizes sezonā.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+