Mobilā versija
Brīdinājums -1.4°C
Voldemārs, Valdemārs, Valdis
Svētdiena, 11. decembris, 2016
25. jūnijs, 2015
Drukāt

Ķirsis: Krievu mūziķi Jūrmalu nav pametuši

Foto: LETAFoto: LETA

VSIA "Latvijas Koncerti" direktors Guntars Ķirsis.

VAS “Latvijas Koncerti” vadītājs, Dzintaru koncertzāles direktors Guntars Ķirsis pastāstījis, ka Krievijas mākslinieki turpina viesoties Jūrmalā, raksta ziņu aģentūra “Regnum”.

Ķirsis atgādinājis, ka “Latvijas Koncerti” ir kādreizējās “Dzintaru” koncertzāles īpašnieces “Latvijas Filharmonijas” mantiniece, bet 90. gados šis tīkls tika izjaukts kā viss ar padomju iekārtu saistītais, jo “bija viena vienīga vēlēšanās – visu pārtaisīt vai izārdīt”, aģentūra citē Ķirsi.

Rezultātā Latvijas kultūras dzīve saņēma smagu triecienu, uzsver Ķirsis. Neatkarīgās vienībās sadalījās Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris, Valsts akadēmiskais koris “Latvija”, kamerorķestri, vokālie ansambļi, Filharmonijā strādājošie solisti – viss aizgāja nebūtībā. “Tā vietā radīja nelielu kompāniju “Latvijas Koncertdirekcija:, kurai atvēlēja brūkošo Vāgnera zāli, bet naudu darbībai praktiski nedeva. Tas viss arī noveda pie dziļās krīzes 2000. gadu sākumā,” norāda Ķirsis. Tomēr viņš piezīmē, ka kopš 2005. gada, neraugoties uz ekonomiskajām svārstībām, “Latvijas Koncerti” gājuši augšup gan apmeklētības, gan apgrozījuma, gan peļņas ziņā.

Arī tagad, neskatoties uz sankciju kariem, krievu mūziķi Jūrmalu neesot pametuši, teic Ķirsis: “Ja paskatīsimies uz Dzintaru koncertzāles afišu, kur tad viņi aizgājuši? Visi tepat vien. Gan Maksims Galkins, gan Nikolajs Baskovs, gan Dima Bilans, jo ļoti liela mūsu sabiedrības daļa grib viņus redzēt. Un viesi arī grib redzēt. Mēs tomēr esam kūrortpilsēta, nevis guļamrajons.”

Kā zināms, no Latvijas pērn aizgāja festivāli “Jaunais vilnis”, “KVN” un “Comedy Club”, bet šogad šeit vietu atradis jaunais popmūzikas festivāls “Kubana”, kura rīkošanu plānotajā norises vietā aizliegušas Krievijas Kaļiņingradas apgabala varasiestādes. Tas risināsies Rīgā no 6. līdz 9. augustam.

Pievienot komentāru

No bezdarbnieka par uzņēmēju. Šūšanas ateljē īpašnieces Karīnas pieredze (2)Karīna Šveicare bija biroja vadītāja kādā uzņēmumā, bet... kā tas mēdz notikt, pērn palika bez darba. Pirmais ceļš, lai saņemtu bezdarbnieka pabalstu – reģistrēties Nodarbinātības valsts aģentūrā (NVA) ar obligāto informācijas noklausīšanos.
Gribi audzēt savas vistiņas, bet nezini kā sākt? Dzērbeniete Daina Šmite dalās pieredzēVistas grib audzēt arvien vairāk cilvēku, taču trūkst zināšanu, ar ko sākt. – Tas nemaz nav grūti, jo vistas ir visvienkāršāk turamie mājputni. Balva par pūlēm – olas, gaļa un mēslojums, – iedrošina dzērbeniete DAINA ŠMITE.
Gāze būs lētāka, piegāde dārgāka? (5)Atvērtā tirgū dabasgāzes rēķins būs vienkāršāks nekā elektroenerģijas rēķins
Pasaulē
INFOGRAFIKA: Budžeta prioritātes - aizsardzība, drošība, veselība2017. gada valsts budžeta prioritārās nozares ir aizsardzība, sabiedriskā drošība un kārtība, veselība, sociālā aizsardzība un izglītība.
Draugiem Facebook Twitter Google+