Mobilā versija
-1.4°C
Alma, Annemarija
Piektdiena, 24. februāris, 2017
25. jūnijs, 2015
Drukāt

Ķirsis: Krievu mūziķi Jūrmalu nav pametuši

Foto: LETAFoto: LETA

VSIA "Latvijas Koncerti" direktors Guntars Ķirsis.

VAS “Latvijas Koncerti” vadītājs, Dzintaru koncertzāles direktors Guntars Ķirsis pastāstījis, ka Krievijas mākslinieki turpina viesoties Jūrmalā, raksta ziņu aģentūra “Regnum”.

Ķirsis atgādinājis, ka “Latvijas Koncerti” ir kādreizējās “Dzintaru” koncertzāles īpašnieces “Latvijas Filharmonijas” mantiniece, bet 90. gados šis tīkls tika izjaukts kā viss ar padomju iekārtu saistītais, jo “bija viena vienīga vēlēšanās – visu pārtaisīt vai izārdīt”, aģentūra citē Ķirsi.

Rezultātā Latvijas kultūras dzīve saņēma smagu triecienu, uzsver Ķirsis. Neatkarīgās vienībās sadalījās Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris, Valsts akadēmiskais koris “Latvija”, kamerorķestri, vokālie ansambļi, Filharmonijā strādājošie solisti – viss aizgāja nebūtībā. “Tā vietā radīja nelielu kompāniju “Latvijas Koncertdirekcija:, kurai atvēlēja brūkošo Vāgnera zāli, bet naudu darbībai praktiski nedeva. Tas viss arī noveda pie dziļās krīzes 2000. gadu sākumā,” norāda Ķirsis. Tomēr viņš piezīmē, ka kopš 2005. gada, neraugoties uz ekonomiskajām svārstībām, “Latvijas Koncerti” gājuši augšup gan apmeklētības, gan apgrozījuma, gan peļņas ziņā.

Arī tagad, neskatoties uz sankciju kariem, krievu mūziķi Jūrmalu neesot pametuši, teic Ķirsis: “Ja paskatīsimies uz Dzintaru koncertzāles afišu, kur tad viņi aizgājuši? Visi tepat vien. Gan Maksims Galkins, gan Nikolajs Baskovs, gan Dima Bilans, jo ļoti liela mūsu sabiedrības daļa grib viņus redzēt. Un viesi arī grib redzēt. Mēs tomēr esam kūrortpilsēta, nevis guļamrajons.”

Kā zināms, no Latvijas pērn aizgāja festivāli “Jaunais vilnis”, “KVN” un “Comedy Club”, bet šogad šeit vietu atradis jaunais popmūzikas festivāls “Kubana”, kura rīkošanu plānotajā norises vietā aizliegušas Krievijas Kaļiņingradas apgabala varasiestādes. Tas risināsies Rīgā no 6. līdz 9. augustam.

Pievienot komentāru

Slimība pārvarēta, atveseļojamies. ES vērtē Latvijas ekonomiku (4)Latvija pēdējos gados pieredzējusi vāju ekonomikas izaugsmi, ekonomiskās nenoteiktības un ES fondu krituma dēļ, bet īstermiņa prognozes ir pozitīvākas, teikts Eiropas Komisijas vērtējumā par finansiālo, ekonomisko un sociālo situāciju dalībvalstīs.
Putnu gripas dēļ Vītiņu pagastā saimnieki bažījas par cāļiem (1)Visām vistām un zosīm jāiztur trīs mēnešu ieslodzījums
Cenas noteic turīgākie: Zemgalē un Latgalē zeme dārgāka (1)Lauksaimniecībā izmantojamai zemei cenas noteic turīgākie zemnieki
Pasaulē
Pieaug saražotā siera un biezpiena apjoms; mocarellai - uzvaras gājiensSaskaņā ar provizoriskajām aplēsēm, pērn Latvijā saražotas 41 500 tonnas siera un biezpiena, kas ir 7,5% pieaugums salīdzinājumā ar 38 600 tonnām
Draugiem Facebook Twitter Google+