×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.2°C
Aleksis, Alekss, Aleksejs
Otrdiena, 17. jūlijs, 2018
23. janvāris, 2017
Drukāt

Ķirsis vēršas IKVD par iespējamu aģitāciju Franču licejā (10)

Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs.Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs.

Foto - LETA

Papildināta.

Partijas “Vienotība” Rīgas mēra amata kandidāts un Saeimas deputāts Vilnis Ķirsis vērsies ar iesniegumu Izglītības kvalitātes valsts dienestā (IKVD), lūdzot pārbaudīt informāciju par iespējamu Rīgas domes vadībai komplimentāru aģitāciju Rīgas Franču licejā, vēsta partijas preses sekretāre.

“Rīgas Franču liceja skolēnu vecāki vērsušies pie manis kā Saeimas deputāta, informējot par diskutablu pedagoga rīcību mācību iestādē, 9.klases skolēniem mācību priekšmeta Sociālās zinības ietvaros kā mājas uzdevumu nosakot izpētīt Rīgas pašvaldības informatīvo portālu, apkopojot un uzskaitot Rīgas domes labos darbus,” iesniegumā IKVD norāda Ķirsis.

Ķirsis lūdzis dienestu izvērtēt, vai Rīgas domes darbības aplūkošana pozitīvā gaismā ir iekļauta attiecīgā mācību priekšmeta programmā un vai uzdevuma saturs atbilst vispārējās izglītības un sociālo zinību mācību priekšmeta standartiem. Ķirsis lūdz arī pārbaudīt, vai minētā jautājuma iekļaušana mācību priekšmeta programmā nav organizēta ar Rīgas domes ziņu un vai šāda prakse netiek īstenota arī citās Rīgas pašvaldības mācību iestādēs. Ķirsi satrauc iespējama aģitācija.

Pašvaldību vēlēšanas notiks nākamgad.

IKVD apliecina, ka iesniegums ir saņemts. Izskatot iesniegumu saistībā ar pedagoga dotu uzdevumu, pirmkārt, ir svarīgi noskaidrot, vai uzdevums palīdz īstenot valsts pamatizglītības standartu un mācību priekšmeta standartu. Dienests norāda, ka pamatprasībās, beidzot 9.klasi, vairākas tēmas ir saistītas tieši ar pašvaldību darbu.

“Otrkārt, ir jāuzsver, ka Izglītības likumā skolotāja autonomija mācību metožu un materiālu izvēlē, t.i. pedagogi paši ir atbildīgi par savu darbu, tā metodēm, paņēmieniem un rezultātiem. Izvēloties noteiktus paņēmienus, pedagogs parasti izvirza noteiktu mērķi, ar kādu uzdevums tiek dots, un nosaka, kādu rezultātu plānots ar to panākt,” uzsver dienests.

Lai izvērtētu iesniegumā minēto informāciju, kvalitātes dienests lūdzis izglītības iestādes vadītāju sniegt skaidrojumu par skolēniem dotā uzdevuma mērķi un plānotajiem rezultātiem. Pēc skaidrojuma saņemšanas kvalitātes dienests to izvērtēs.

Vienlaikus dienests atzīst, ka šajā gadījumā ir iespējams arī diskutēt par to, kādēļ skolēniem uzdots izvērtēt tikai vienas pašvaldības darbu. Ja klasē ir skolēni no vairākām pašvaldībām, tad katram skolēnam būtu lietderīgi un interesanti analizēt tās pašvaldības darbu, kurā skolēns dzīvo.

Pievienot komentāru

Komentāri (10)

 1. Lai pats aiziet un Franču liceju un pastāsta – kāpēc ir/nav vērts balsot par Ķirsi kā mēra kandidātu. Un kā radošo mājas darbu (ar veicinošām balvām) referātu kā skolēnuprāt pacelt bezcerīgi zemo Vienotības reitingu līdz Saeimas vēlēšanām.

 2. vienotībai kā uz nāvi slimajam visur halucinčija rādās Bijusī šefene āboltiņa frazeoloģismu “”nolikt pie sienas uztver tikai kā nošaušanu,un plātās ētikas komisijā ar ģimenes albumā sameklētām bildēm ,kas apliecina tikai t;ādu ;cekistu izpratni Kaut gan “”nolilt pie sienas “”var attiecināt uz atādināsānu no amata ,pabīdīšanu malā (arī pārnestā nozīmē).pierādīt savu taisnību “Mani argumenti bija tik pārliecinoši .ka piecās minūtēs “”noliku viņu(viņus) pie sienas”” “”Noliec viņus pie sienas””,lai rok tur Bet šāda izpratne ir izglītotiem cilvēkiem ,ne katrai pagrīdes žurkai,kas pa grīdas šķirbām saeimā ielien vai nāķamajam “”idiotam”” (kas tagad ar ētiks komisijas lēmumu atzīts par piemērotu deputātu uzrunai) Ķirsim,kas sadomājis kasīties par labu darbu pieminēšanu,jo nevarot nevienu no valdībs puses piesaukt ,tūlīt kā čekas slaikā-pārdrošnieku uz ķurķi Nu ,vai nav patiesi IDIOTI Lai dzīvo ētikas komisija

 3. Vecāki, kuri paši pārstāv Vienotību? Kārtējā Vienotības liekulīgā spēlīte. Kāpēc gan lai skolēni neanalizētu domes plusus un mīnusus.

 4. Lojalitātes likums sāk strādāt ,vienīgi ,kur mūsu Sibīrija uz kurieni skolotāju un direktoru izsūtīt? Ķirsis gan varētu nodarboties ar ko nopietnāku ,kaut vai ar Operas piebūvi ,lai orķestrantiem nebūtu pagrabā jāsēž un solistiem gaitenī jāģērbjas ,par Operas fasādi pat nerunāsim. Vēl aizmirsis lozungus :Krievi nāk un čekas maisi ,tie jau pirms vēlēšanām ir populārākie . Ar tādām metodēm Saskaņu pie malas nedabūs ,nebrīnīšos ka Ķirsis pat tos 5% nedabūs.

  • Tātad, tādu darbu un labu ,ko nav valdība darījusi ,piesaukšana ,minēšana uzskatāma par nelojalitāti pret varu Nedrīkst pieminēt ,k vakdība kaut ko nepareizi izdarījusi vai dara Urā ! čeka atdzimst! Kur tagad visus liksim ,mums tak nav sibīrijas?!,ir tiki Zilupe,bet placis mazs

 5. Vai Francu liceja vadibai un ES un NATO Valsts Latvijas pasreizejai “zalo” valdibai un drosibas institucijam nav zinams,ka apmeram pirms trijiem gadiem kremla cekisti visam krievu skolam,lai ari kur tas nebutu,tika,bez maksas,nosutitas “jaunas vestures” gramatas.Sajas “vestures” gramatas ir pilniba viltoti visi vestures fakti cekistu gaume,un slavinati krievu caru un cekistu noziegumi.Lai ticamak izklausitos “jaunas vestures” izdevejs ir krievu pareizo ticigo baznica.So kartejo kremla cekistu
  noziegumu ,visos sikumos,ar pieradijumiem demonstreja francu TV ARTE. Vai Latvijas drosibas institucijas sis “jaunas vestures” gramatas ir konficejusas,un gramatu izplatitajus nodevusas tiesa ?

 6. kas vēl neskaidrs ? Atbildēt

  beidzot 9.klasi, vairākas tēmas ir saistītas tieši ar [kremļa] darbu.
  Izglītības likumā skolotāja autonomija mācību metožu un materiālu izvēlē, t.i. pedagogi paši ir atbildīgi par savu darbu, tā metodēm, paņēmieniem un rezultātiem.
  Jautāsiet vai l.r. ir valsts ??

 7. Rīgas domes pakaļsēdētājs Atbildēt

  Tas gan ir viens truls ģīmis!

Draugiem Facebook Twitter Google+