×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.6°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
29. septembris, 2017
Drukāt

Ķirsis: X stundā paļauties varēs tikai uz cilvēkiem, kuriem mājās ir forma (14)

Foto - Ieva Makare/LETAFoto - Ieva Makare/LETA

Vilnis Ķirsis

“X stundas momentā faktiski var paļauties tikai uz tiem, kas jau ir apmācīti un kuriem mājās mugursomā stāv forma,” Rīgas domes deputāts Vilnis Ķirsis (“Vienotība”) apgalvoja RīgaTV 24 raidījumā “Preses klubs”, komentējot Latvijas iespējas sevi aizstāvēt pret ārējiem agresoriem un tautas sagatavotību militāram konfliktam.

Ķirsis raidījumā norādīja, ka, pienākot X stundai, agresora nokļūšanai līdz Latvijas galvaspilsētai būtu vajadzīgas vien pāris stundas. “Tam potenciālajam agresoram pie Latvijas robežas ir helikopteru bāze. Viņi var atlidot līdz Rīgai apmēram divās stundās,” apgalvoja Rīgas domes deputāts.

Ķirsis ir pārliecināts, ka šādā situācijā efektīvi mobilizēt varētu tikai speciāli apmācītus cilvēkus. Viņš raidījumā sacīja, ka ar divām stundām nepietiek, lai piesaistītu arī cilvēkus no malas. “Esošo dienestu un zemessargus var uzcelt augšā divās stundās, policistus arī var. Bet rekrutēt cilvēkus, kas kaut kādā rezervē ir kaut kad bijuši… Viņus nevar pat divos mēnešos savākt, kur nu vēl divās stundās,” ir pārliecināts Ķirsis.

Ķirsis uzskata, ka tik ekstrēmā situācijā var paļauties tikai uz apmācītiem cilvēkiem. “Tā pat nebūs X stunda, tās būs X minūtes. Faktiski var paļauties tikai uz tiem, kas jau ir apmācīti un kuriem mājās mugursomā stāv forma,” savu nostāju raidījumā pauda Rīgas domes deputāts.

Pievienot komentāru

Komentāri (14)

 1. Ā, tātad jānopērk forma.. 🙂

 2. Ļoti gudirs deputāts!

 3. Ar formu vien:plankumainu,vienkrāsas vai pat parādes-nevienu nenobaidīsi!

 4. varu tikai uzrakstīt Atbildēt

  Ķēms !

 5. ja vid nestrādās x stunda būs ātri, bez ekonomikas nav valsts

 6. Tautas sagatavotību militāram konfliktam? Atbildēt

  Kur ir patvertnes tautai-sievietēm ar zīdaiņiem,bērniem,veciem cilvēkiem un invalīdiem?

 7. Ja tās būs pat X minūtes,tad ar formu mājās,mugursomā vien nepietiks!

 8. Svarīga,Vienotības Ķirsi,ir nevis forma,bet saturs!

 9. kaut ātrāk kāds mūs atbrīvotu! Atbildēt

  4.Maija režīmu neaizstāvēšu neparko, kaut simts formas un stobri man mājās būtu!

 10. Nu protams, uzvilks formu un ies baidit laundarus, ka putnubiedeklis..
  “Aspratigi”
  Bet tas, ka ZS jau sen it ATBRUNOTA, tas jau nekas, ko?

 11. Un ko es iesākšu ar formas tērpu,ja man mājās nav ierocis un pietiekams munīcijas krājums,kā arī nav tuvumā kompānijas lai kaut ko uzsāktu?Pirms 20 gadiem man visas šīs lietas bija un arī zināmas tikšanās vietas,sakari,uzdevumi un viss pārējais.Toreizējais ministrs Kristovskis visu to likvidēja.Pajautājiet viņam.

 12. viš acimredzot ir idiots Atbildēt

  jo notālot tādu aprobežotibu nev iespējams. saprotams ka visi glumie policisti aizmuks momentā, tuvākais lidz briselei, bet iespejams vel tālāk-lai saglabātu rīcibspējigu valts pārvaldi tā teikt. bet tāpec nav jānoniecina pārejie iedzivotāji. jā teritoriju protams ieņems pat ātrāk nekā viš tos formās esošos pat apzinās, bet vel nevienu karu nekur pasulē nav izcinijuši tikai formās ģērbtie un muldoņas politiķi vel mazāk. politiķi prot tikai novest līdz konfliktam un X stundai

Draugiem Facebook Twitter Google+