Ekonomika
Nauda

Ķirsona “Lido” pērn nopelna 1,23 miljonus eiro0

Foto – LETA

Ēdināšanas kompānija “Lido” pērn apgrozīja 33,75 miljonus eiro un nopelnīja 1,23 miljonus eiro, liecina “Firmas.lv” informācija.

Uzņēmums 2014.gadā cieta zaudējumus 888 957 eiro apmērā. Salīdzinot ar 2014.gadu, kad apgrozījums bija 33,15 miljoni eiro, pagājušajā gadā tas audzis par 2%.

Kā aģentūru LETA informēja uzņēmumā, “Lido” grupas kopējais apgrozījums pērn sasniedza 39 miljonus eiro, bet uzņēmumu kopējā peļņa bijusi 1,9 miljoni eiro. 2015.gadā grupas uzņēmumi Latvijā kopumā valstij nomaksājuši nodokļus 10,7 miljonu eiro apmērā, ierindojot “Lido” starp 100 lielākajiem nodokļu maksātājiem Latvijā.

Šogad “Lido” turpinās attīstību, atverot jaunas ēstuves gan Latvijā, gan ārpus tās.

Jau vēstīts, ka divu restorānu “Kirsons” un ražotnes izveidē Vācijas galvaspilsētā Berlīnē kompānija “Lido” investējusi trīs miljonus eiro. Tāpat šogad uzņēmums atvēris trešo “Lido” Igaunijas galvaspilsētā Tallinā, investējot 1,2 miljonus eiro.

“Lido” grupā ietilpst desmit restorāni un trīs veikali Rīgā, trīs bistro Tallinā, divi restorāni “Ķirsons” un ražotne Berlīnē, gaļas un kulinārijas ražotne, alus darītava, konditoreja Rīgā.

Uzņēmums dibināts 1991.gadā. Tā pamatkapitāls ir 927 427 eiro. Uzņēmuma dibinātājs, ilggadējais īpašnieks un vadītājs Gunārs Ķirsons patlaban ieņem “Lido” padomes priekšsēdētāja amatu.

LA.lv