×
Mobilā versija
Brīdinājums +10.5°C
Visvaldis, Nameda, Ritvaldis
Otrdiena, 24. aprīlis, 2018
9. februāris, 2012
Drukāt

Ķirsons: Mana lielākā kļūda bija blakus biznesi

kirsons

Lielākā kļūda, kas novedusi pie sabiedriskās ēdināšanas uzņēmuma “Lido” un tās īpašnieka Gunāra Ķirsona finansiālajām problēmām, bija ar ēdināšanu nesaistītu biznesu sākšana, šodien preses konferencē žurnālistiem sacīja Ķirsons.

“Tā bija mana lielākā kļūda, atzīstu,” sacīja Ķirsons.

Kā savu otru lielāko kļūdu uzņēmējs minēja ārpustiesas tiesiskās aizsardzības procesa (ĀTAP) sākšanu. “Tur pelna tikai juristi un nekādu rezultātu neredzēju,” kritisks bija Ķirsons. Pēc viņa teiktā, uzņēmumu palīdzēja saglābt sarunu sākšana ar banku, lai rastu kopēju risinājumu. Patlaban vienpersonisku vadību esot nomainījusi profesionāla komanda.

“Tagad man jāvēršas pie bankas, lai saskaņotu katru lēmumu. Nevaru vairs darīt tā, kā biju pieradis,” atzina Ķirsons, vienlaikus akcentējot, ka pats to vērtē pozitīvi, jo tas liekot rūpīgi izvērtēt savas investīcijas.

“Lido kalnu” uzņēmējs pārdevis savam draugam, un turpmāk nekādas Ķirsonam piederošo īpašumu izsoles nav plānotas. Darbs “Lido” māju ražotnē tikšot turpināts, taču patlaban Latvijas tirgus situācija neesot piemērots ekoloģiskajām mājām un arī sākt biznesu Eiropas tirgū esot sarežģīti, tāpēc nākotnes plānus Ķirsons nevēlējās komentēt.

“Tagad likt plānus ir bīstami – to jau vienreiz darīju,” piebilda Ķirsons, norādot uz nestabilitāti Eiropas Savienībā un eirozonas finansiālajām problēmām.

Arī citviet “Lido” biznesa plānus apturējusi ekonomiskā krīze – arī Kazahijā. Uzņēmuma restrukturizāciju Latvijā plānots pabeigt šogad. Tāpat tiekot izskatīta iespēja sākt pārdot “Lido” franšīzi – gan Latvijā, gan ārvalstīs.

Iepriekš izskanējušos plānus par kafejnīcu tīkla izveidi Ķirsons nekomentēja, sakot, ka to darīs, kad pienāks laiks. Savulaik arī plānots “Lido” Krasta ielas centrā izveidot ekoloģisko tirdziņu, taču to varot darīt “tikai tad, kad ir nauda”, un patlaban šie plāni atlikti.

Kā satraucošu uzņēmējs vērtē ātrās ēdināšanas tīklu “McDonald’s” un “Hesburger” ekspansiju Latvijā. Arī viņa mazdēls izvēloties šīs vietas, un Ķirsonam nākoties viņu pārliecināt par labu “Lido”.

Kā ziņots, “Lido” šogad cer kāpināt apgrozījumu par 25% un savas parādsaistības plāno nokārtot astoņu gadu laikā.

Pēc nerevidētajiem datiem, pērn “Lido” apgrozījums kāpis par 14%, sasniedzot 18 miljonus latus, savukārt šogad tiekot cerēts uz 25% apmeklētāju un attiecīgi arī apgrozījuma pieaugumu. Pagājušajā gadā apkalpoti aptuveni seši miljoni klientu.

Kopējās uzņēmuma parādsaistības sasniedzot aptuveni 15 miljonus latu, no kā lielākā daļa esot parāds “DNB” bankai.

Jau ziņots, ka janvārī tika izbeigts “Lido” ārpustiesas tiesiskās aizsardzības process, jo tika panākts izlīgums ar kreditoriem.

SIA “Lido” vienīgais īpašnieks ir Ķirsons. 2010.gada 24.septembrī Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesa apmierināja “Lido” lūgumu un noteica uzņēmumam ārpustiesas tiesisko aizsardzību.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+