×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.6°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
2. decembris, 2013
Drukāt

Ķirsons no šodienas slēdz jauno ēstuvi “Ķirsons Māja” (5)

Foto: LETAFoto: LETA

AS "Lido" īpašnieks un padomes priekšsēdētājs, jaunās ēstuves īpašnieks un idejas autors Gunārs Ķirsons piedalās mediju brokastīs, kurās informē par jaunā zīmola "Ķirsons" izveidi un iepazīstina ar jauno ēstuvi "Ķirsons Māja".

Uzņēmējs Gunārs Ķirsons uz nenoteiktu laiku slēdzis jauno ēstuvi “Ķirsons Māja”, kas līdz šim nav nodota ekspluatācijā.

Ķirsons šodien preses brīfingā atzina, ka “Ķirsons Māja” nav nodota ekspluatācijā, un viņš uzņemas par to pilnu atbildību. Jautāts, kāpēc jaunā ēstuve vispār tika atvērta, ja tā nebija nodota ekspluatācijā, viņš skaidroja, ka ēstuve atvērta, jo bija cerības to nodot ekspluatācijā tuvāko dienu laikā pēc atvēršanas.

Ēstuves līdzīpašnieks uzsvēra, ka ēkai drošības riski nepastāv, Rīgas pilsētas būvvalde bija norādījusi vien uz astoņiem trūkumiem, kas bija saistīti ar visu kompleksu, nevis tieši ēku.

“Bija palikušas nelielas formalitātes, kas nekādi nebija saistītas ar drošību cilvēkiem, tāpēc uzņēmos visus finansiālos riskus – soda naudas, objekta aizvēršana -, ļaujot objektam strādāt. Taču apzinoties šī brīža sabiedrības satraukumu un savu kļūdu likuma priekšā, “Ķirsons Māja” no šodienas tiek slēgta līdz brīdim, kamēr tiks izpildītas visas Rīgas pilsētas būvvaldes prasības,” norādīja uzņēmējs.

Jautāts, vai gadījumā, ja žurnālisti nebūtu uzzinājuši, ka objekts nav nodots ekspluatācijā, viņš ļautu objektam turpināt strādāt, Ķirsons atzina, ka, visticamāk, ļautu.

“Tuvojas kārtējais pārbaudes termiņš, kas ir noteikts 7.decembrī, mēs cerējām, ka atļauju iegūsim šonedēļ. Bet tagad nezinām, kad to iegūsim. Tāpat gribu uzsvērt, ka ēka ir droša, jo esmu pats uzraudzījis un kontrolējis tās būvniecību. Ēka ir būvēta pēc veco laiku kvalitātes principiem – ar vispamatīgākajiem materiāliem, ar pieckārtīgu rezervi, uz to netaupot,” uzsvēra Ķirsons.

Viņš atzīmēja, ka uz “Ķirsons Māja” atvēršanas brīdi visus atzinumus par ugunsdrošību un citiem riskiem bija sniegušas atbildīgās institūcijas, savukārt Rīgas pilsētas būvvalde nebija pieņēmusi objektu ekspluatācijā un pieprasījusi novērst astoņus trūkumus, no kuriem trīs jau ir atrisināti, bet pieci ir procesā.

Līdz pārbaudes termiņam jāpaveic šādi darbi: jāuzrāda objekta attālums līdz kaimiņu zemes gabala robežai, pie kā patlaban iesaistītās puses kopīgi strādā, lai atrastu pareizāko metodiku mērījumu veikšanai. Tāpat jāpaskaidro, kāpēc projekta plānā nav uzrādīta dekoratīva būdiņa, kas patlaban jau ir nojaukta.

Tāpat uzņēmējam līdz pārbaudes termiņam precīzāk jānorāda projekta plānā dažādas atzīmes, labiekārtojuma izmaiņas, apstādījumu izveides teritorija, autostāvvietu izvietojums, jāsaskaņo velosipēdu novietne pie objekta, kam saskaņojums jau ir saņemts. Tāpat jāsaņem kompleksa teritorijā augošā vītola ciršanas atļauja, kas patlaban jau ir saņemta.

Šajā ēstuvē tika nodarbināti vairāk nekā 30 darbinieki, kuri patlaban atrodas apmaksātā trīs līdz četru dienu atvaļinājumā, teica Ķirsons, piebilstot, ka pēc šīm dienām tiks lemts, ko ar darbiniekiem iesākt tālāk. “Ja būvvalde nedos atļauju objekta ekspluatācijai, tad, visticamāk, esošajiem “Ķirsons Māja” darbiniekiem piedāvāsim darbu esošajos “Lido” bistro un restorānos.”

Jautāts par zaudējumu apmēru ēstuves darbības apturēšanas dēļ, Ķirsons neatklāja, cik tieši lieli varētu būt zaudējumi. Bet teica, ka zaudējumi varētu būt mērāmi desmitos tūkstošos latu, bet ne simtos tūkstošos latu. Vienas dienas laikā ēstuvi “Ķirsons Māja” apmeklējuši no 300 līdz 400 apmeklētājiem.

Jau ziņots, ka TV3 raidījums “Nekā personīga” svētdien vēstīja, ka ēstuve “Ķirsons Māja”, kas darbu sāka 23.jūlijā, joprojām nav nodota ekspluatācijā.

“Ķirsons Māja” ir izvietota divos stāvos, vienu no kuriem aizņem gaļas un kulinārijas veikals, bet otru – ātrās ēdināšanas restorāns jeb bistro.

Investīcijas šajā projektā pārsniegušas 1,5 miljonus eiro (1 054 206 latus).

Jauno ēstuvi pārvalda pērn 17.septembrī dibināta, Ķirsona vadīta kompānija SIA “MC Horeca Holding”. Uzņēmuma 50,05% daļu pieder Ķirsonam, bet 49,95% – Vladimira Šestakova uzņēmumam SIA “Capital Investments”, liecina “Firmas.lv” informācija.

Ķirsonam pieder arī 100% kompānijas “Lido” kapitāldaļu. Patlaban “Lido” tīklu veido viens “pop-up” bistro un astoņi bistro Latvijā, kā arī viens “Lido” bistro Tallinā, gaļas un kulinārijas ražošanas bāze, alus darītava, konditoreja un divi veikali Rīgā un Liepājā.

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

  1. Korumpantu vara tiek pastiprināta,tā piesiesies katram sīkumam lai tiktu pie naudas.gadījums ar ķirsonu rāda kādā bedrē ir nokļuvusi likumdošana.

  2. Lai veicas Ķirsonam visu sakārtot! Lūk, arī Ķirsons trāpījās žurnālistiem kā medus maize, lai varētu novērst uzmanību no daudz lielākām lietām. Piemēram, būtu žurnālisti izprašņājuši Tiesībsargu, kāpēc cilvēkiem nav vairs tiesības no veikala laukā iznākt dzīviem. Citādi, tāpat kā ar Ķirsonu – viņam aizmirsies nocirst vecu koku un pielikt velosipēdu steķus, bet Tiesībsargs aizrāvies ar divlatu vērtības darba burtnīcām. Tā teikt, ņemamies ap visādiem niekiem, bet aizmirstam par galveno.

  3. “Uzņēmos visus riskus un atvēru. Rīgas domes būvvalde uzdevusi novērst 8 trūkumus”, tā Ķirsons
    stāsta pasakas, lai piesegtu Ušakovu un Ameriku. Pretstatā LA intervijās gan viņš izliekas ļoti godīgs, principiāls un svētāks par pašu Romas pāvestu. Pa kuru laiku tad būvvalde pabija ēstuvē? Varbūt naktī pēc raidījuma “Nekā personīga”?

  4. Ļoti žēl, bet atī LR uzņēmēji mēdz krāpties…Kaut srī Ķirsons man simpatizē.

  5. Nu re. Un atkal viens bariņš cilvēku ir glābti, bet bez darba.

Draugiem Facebook Twitter Google+