×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.5°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
25. augusts, 2014
Drukāt

Ķirugs un mecenāts Kristaps Kegi nodos savu arhīvu Medicīnas muzejam

Foto: LETAFoto: LETA

Ceturtdien, 28. augustā plkst. 13 pasaulslavenais ķirurgs Kristaps Juris Kegi dāvinās Paula Stradiņa Medicīnas vēstures muzejam savus materiālus, pavēstīja muzeja pārstāve Lienīte Šarkūne.

Pazīstamais latviešu izcelsmes ķirurgs ortopēds un mecenāts Kristaps Juris Kegi savus materiālus muzejam dāvinās speciālā preses konferencē, kas notiks P. Stradiņa Medicīnas vēstures muzejā 28. augustā.

Latviešu izcelsmes amerikāņu ārsts 9. augustā atzīmēja 80. jubileju. Viņš ir vispāratzīts ASV ortopēds, Amerikas Ortopēdijas akadēmijas loceklis un daudzu mūsdienu Latvijas ortopēdu darbaudzinātajs un jaunās ārstu paaudzes veidotājs. K. Kegi Izglītību ieguvis Jeilas universitātē, strādājis dažādās slimnīcās, t.sk. Voterberijas hospitālī, Ņūheivenas slimnīcā u.c., kā arī ir Jeilas universitātes ortopēdiskās ķirurģijas profesors.

Kopš 1987. gada Kristaps Juris Kegi regulāri viesojas Latvijā. Šeit viņš ir dibinājis Keggi ortopēdijas fondu ar kura palīdzību Latvijas ārsti un māsas var stažēties Amerikas vadošajās klīnikās. Pateicoties fonda atbalstam ASV papildinājuši zināšanas simtiem Latvijas ārstu – ortopēdi, anesteziologi, sporta ārsti un citi speciālisti.

K. Kegi apbalvots ar Triju Zvaigžņu ordeņa IV šķiru, viņš ir Latvijas Zinātņu akadēmijas goda loceklis, Rīgas Stradiņa Universitātes un Latvijas Universitātes Goda doktors, P. Stradiņa balvas laureāts kā arī mecenāts medicīnā, izglītībā, sportā un kultūrā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+