×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.2°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
28. oktobris, 2013
Drukāt

Ķirurgi veic īpaši sarežģītu aknu operāciju (1)

Foto - LETAFoto - LETA

Bezpajumtes kaķu sterilizācijas operācija privātajā dzīvnieku patversmē "Dzīvnieku draugs".

Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas (Rīgas Austrumu slimnīcas) Onkoķirurģijas klīnikā kādai jaunai sievietei veikta īpaši sarežģīta aknu vārtu žultsvadu audzēja operācija. Šādas operācijas aknu ķirurģijā tiek uzskatītas par augstāko sasniegumu un apliecina Rīgas Austrumu slimnīcas speciālistu pieredzi un profesionalitāti. Neveicot operāciju pacientei, bija divas iespējas – gaidīt aknu transplantāciju vai arī saņemt paliatīvu aprūpi sāpju remdēšanai.

Operācija ilga teju desmit stundas. Tās laikā pacientei tika izņemta aknu labā daiva un daļa no aknu kreisās daivas, pilnībā izņemot žultsvadu audzēju, kas bija lokalizējies aknu vārtos. Onkoķirurģijas klīnikas vadītājs Dr.med. Armands Sīviņš, kura vadībā operācija notika, atzīst, ka, saglabājot 30% no aknu apjoma, pacientes organisms spēs pilnvērtīgi funkcionēt. Šāda veida audzējs ir rets gadījums, turklāt audzējs bija apjomīgs un īpaši agresīvs.

Jau vasarā 25 gadus vecajai pacientei tika konstatēta dzelte, ko izraisīja audzēja radīts žultsvadu nosprostojums. Dzeltes novēršanai Rīgas Austrumu slimnīcas invazīvais radiologs dr. Svetlana Rudņicka jaunajai sievietei veica žultsvadu drenēšanu, lai izvadītu žulti un likvidētu dzelti.

Ņemot vērā to, ka audzējs strauji izplatījās, pacientei Terapeitiskās radioloģijas un medicīnas fizikas klīnikas vadītājas Dr.med. Olgas Utehinas vadībā tika veikta stereotaktiskā staru terapija, tomēr tā izrādījās mazefektīva agresīvās audzēja dabas dēļ. Audzējam progresējot un rodoties atkārtotiem žultsceļu iekaisumiem, tika pieņemts lēmums par operatīvu iejaukšanos, lai novērstu draudus jaunās sievietes dzīvībai. Operācija bijusi īpaši sarežģīta, jo audzējs bija saistīts ar maģistrālajiem aknu asinsvadiem.

Pacientei būs jāpārcieš arī grūts pēcoperācijas periods. Šobrīd jaunā sieviete atgūstas stacionāra „Latvijas Onkoloģijas centrs” Anestezioloģijas un intensīvās terapijas nodaļā.

Operāciju veica Onkoķirurģijas klīnikas vadītājs dr. A.Sīviņš, piedaloties ķirurģijas rezidentiem Sergejam Gerķim, Guntim Ancānam un Leldei Laukai. Anestēzijas procesu vadīja anesteziologs-reanimatologs dr. Ilona Kreice.

Attīstot aknu ķirurģiju, stacionārā „Latvijas Onkoloģijas centrs” gadā tiek veiktas ap 40 aknu rezekcijas operāciju, tādējādi attīstot primāru aknu audzēju un citu audzēju metastātisko aknu bojājumu ārstēšanas iespējas.

Rīgas Austrumu slimnīca ir lielākā daudzprofilu ārstniecības iestāde Latvijā. Tās sastāvā darbojas seši stacionāri: „Gaiļezers”, „Latvijas Onkoloģijas centrs”, „Linezers”, „Biķernieki”, „Latvijas Infektoloģijas centrs”, Tuberkulozes un plaušu slimību centrs”.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+