×
Mobilā versija
+8°C
Līksma, Bārbala
Trešdiena, 25. aprīlis, 2018
6. augusts, 2015
Drukāt

Ķirurģiska operācija, pēc kuras balss mūžam jauna

Foto - Dievietei.lvFoto - Dievietei.lv

Mūsdienu plastiskā ķirurģija spēj radīt brīnumus. Ārstu prasmīgās rokas novērš grumbu veidošanos, savelk ādu, atbrīvo no liekajām krokām, palielina krūtis, izmaina deguna formu utt. Šķiet, ko vairāk? Tomēr ASV pakāpeniski pieaug tā saucamās „vokālās ķirurģijas” popularitāte, raksta skaistumkopšanas servisa portāls INTENSA.PRO

Tāpat kā viss pārējais organismā, ar gadiem atslābst un „nolietojas” balss saites – tas noved pie balss tonalitātes pazemināšanās un skanīguma zuduma. Tomēr ārsti – foniatri ir atraduši veidu, kā cilvēkam atgriezt „jaunības balsi”, kas pēc šāda veida operācijām radīja lielu pieprasījumu ASV un Francijā.

Balss „atjaunošana” sasniedzama ar divu veidu operācijām: implanta ievadīšanu caur iegriezumu kaklā, lai „sabīdītu” balss saites, vai arī, ievadot taukus vai kolagēnu, kuri saitēm atgriež iepriekšējo kustīgumu. Operācijas rezultātā balss saites sakļaujas ciešāk, izdalot spēcīgas un dzidras skaņas.

Jau pēc divām nedēļām, kuru laikā saitēm nepieciešama atpūta, pacienti spēj runāt ar mazāku piepūli, un balss skanēs daudz stingrāk.

Šādu bīstamu operāciju pasaulē veic tikai divi ārsti: viens no tiem dzīvo Amerikā, otrs – Berlīnē. Šāda operācija izmaksā dārgi, aptuveni 2000 dolāru, bet jau tagad tā ir īpaši pieprasīta starp politiķiem un estrādes zvaigznēm.

dievietei_logo

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+