×
Mobilā versija
Brīdinājums +15°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
27. decembris, 2016
Drukāt

Kisindžers kļūs par Krievijas un ASV starpnieku; aicina atzīt Krievijas dominanci (5)

Foto AFP/Scanpix/LETAFoto AFP/Scanpix/LETA

Bijušais ASV valsts sekretārs Henrijs Kisindžers pēc Donalda Trampa inaugurācijas prezidenta amatā kļūs par starpnieku starp Savienotajām Valstīm un Krieviju, vēsta Vācijas laikraksts “Bild”, atsaucoties uz avotiem Eiropas specdienestos.

93 gadus vecais Kisindžers jau ir sācis izstrādāt jaunās administrācijas plānu attiecību normalizācijai ar Maskavu.

Bijušais valsts sekretārs uzskata, ka laikā, kad nostiprinās Ķīna, dialogs ar Kremli ir pareizs solis.

Atbilstoši laikraksta informācijai Kisindžers aicina atzīt Krievijas dominanci bijušajās padomju republikās.

Turklāt atbilstoši plānam Trampam būs jācenšas panākt Maskavai noteikto sankciju atcelšana.

Krievijas prezidenta Vladimira Putina preses sekretārs Dmitrijs Peskovs otrdien paziņoja, ka Kremlī Kisindžeru uzskata par par ekspertu ar lielām zināšanām, taču par to, kā šīs zināšanas izmantot, ir jālemj ASV.

“Katrā ziņā Kisindžers joprojām ir viens no gudrākajiem politiķiem, gudrākajiem ekspertiem, kam tostarp ir ļoti dziļas zināšanas par Krievijas jautājumiem un un Krievijas un ASV attiecību jomā,” žurnālistiem sacīja Peskovs.

“Bez šaubām, ja šīs eksperta zināšanas un desmitgadēm ilgi krātā ļoti bagātā pieredze kaut kādā veidā būs pieprasīta, mēs to tikai apsveiktu. Taču katrā ziņā, šīs pieredzes izmantošana nav mūsu jautājums, tas ir mūsu amerikāņu kolēģu jautājums. Un mēs tajā nevaram iejaukties,” piebilda Kremļa pārstāvis.

Kisindžers atradās ASV diplomātijas vadībā no 1973. līdz 1977.gadam un bija iniciators “spriedzes mazināšanas” politikai ASV un PSRS attiecībās.

Sodot Krieviju par agresiju Ukrainā, Eiropas Savienība, ASV un citas rietumvalstis noteikušas sankcijas daudzām Krievijas augstākajām amatpersonām, Kremļa tuvākā loka cilvēkiem, kā arī Krievijas ekonomikas finanšu, aizsardzības un enerģētikas nozarēm.

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

  1. značit, vecais žīds kopā ar republikaņiem ir iztirgojis Baltijas valstis

  2. Tas VECAIS DUMIĶIS EKSPERTS?????????????? VĀJPRĀTS!!!!!!!!! VIŅŠ NEZIN, KO NOZĪMĒ KRIEVIJAS DOMINANCE……………..VAJADZĒTU TO VECO ĒRMU” IEVIETOT” KRIEVIJAS DOMINANCĒ, TAD MĒS REDZĒTU, KA JĒDZIENS “KRIEVIJAS DOMINANCE” IZKŪPĒTU GAISĀ KĀ RĪTA RASA NO VIŅA SMADZENĒM!?? Amerikāņi vispār kā apsēsti ar stulbām idejām, pilnīgi NEPAMATOTU priecāšanos par imperatoriskām tieksmēm, atombumbas uzmešanu Japānas pilsētām ( atmiņā tā lidotāja teiktais, ka viņš GANDARĪTS, jo bijis TIEŠI VIŅAM LEMTS TO IZDARĪT!?????? Tātad – NEKO NAV SAPRATIS VĒL LĪDZ ŠIM LAIKAM tāpat kā 93-gadīgais vecis!)

  3. Kisindžers un Tramps var teikt, ko grib, tas nemaina to, ka Baltija un Ukraina var īstenot pašas savas ārpolitikas. Ja ASV atsakās atbalstīt NATO infrastruktūru Baltijā, mums būtu jāizstājas no starptautiskajām pretterorisma misjām ārzemēs un jāfokusējas tikai uz savu iekšējo drošību un attiecību uzlabošanu ar Poliju un Baltkrieviju.

  4. Tātad, ko varam secināt? Ķīna nostipriājusies tik ļoti?

Draugiem Facebook Twitter Google+