Sports
Ziemas sports

Kivlenieks triumfē Nāciju kausa sacensībās1

Latvijas vadošais kamaniņu braucējs Inārs Kivlenieks piektdien Siguldas trasē izcīnīja uzvaru Pasaules kausa pēdējā – devītā – posma Nāciju kausa sacensībās, šajā ieskaitē triumfējot arī sezonas kopvērtējumā, kur tāpat labākie bija Oskara Gudramoviča un Pētera Kalniņa divnieku ekipāža.

Savā Nāciju kausa vienīgajā braucienā Kivlenieks Siguldas trasi veica 48,258 sekundēs, kas viņam par 0,133 sekundēm ļāva apsteigt krievu Stepanu Fjodorovu. Tikmēr trešais bija vēl viens Krievijas kamaniņu braucējs Maksims Aravins, kurš latvietim piekāpās par 0,165 sekundēm.

Citiem Latvijas vīru kamaniņu braucējiem klājās pieticīgāk – Artūrs Dārznieks, no Kivlenieka atpalikdams 0,267 sekundes, bija piektais, kamēr Kristaps Mauriņš ieņēma 13.pozīciju starp 29 braucējiem.

Tiesa, tik un tā visi trīs Latvijas sportisti nodrošināja vietu svētdien gaidāmajās pamatsacensībās. Tajās vieta jau iepriekš bija garantēta Kristeram Aparjodam.
Kopumā no Nāciju kausa pamatsacensībās iekļuva 17 kamaniņu braucēji.

Tāpat Kivlenieks triumfēja šīs sezonas Nāciju kausa kopvērtējumā. Sezonas pirmajos divos etapos viņam Nāciju kausā nevajadzēja piedalīties, bet pārējos septiņos braucējs nebija automātiski kvalificējies pamatsacensībām, summā tiekot pie 469 punktiem. Otrais Nāciju kausā ar 421 punktu palika austrietis Niko Gleiršers.

Vēl Dārznieks, kurš Nāciju kausā piedalījās visos deviņos etapos, ar 287 punktiem palika septītajā vietā.

Pēc kungiem Nāciju kausa sacensības aizvadīja dāmas, kur uzvaru izcīnīja Vācijas kamaniņu braucēja Jūlija Taubica, Siguldas trasi veicot 42,054 sekundēs un par 0,044 sekundēm apsteidzot kanādieti Kimberliju Makreju. Savukārt uz goda pjedestāla zemākā pakāpiena stājās mājiniece Elīza Cauce, kura no uzvarētājas atpalika par 0,140 sekundēm.

Vēl no Latvijas kamaniņu braucējām sesto vietu izcīnīja Ulla Zirne, bet 12.pozīcijā bija Kendija Aparjode. Šīs trīs latviešu kamaniņu braucējas arī kvalificējās sestdien gaidāmajām sieviešu pamatsacensībām.

Savukārt Zelma Bite piektdien Nāciju kausā ierindojās 22.vietā no 23 finišu sasniegušām kamaniņu braucējām, pamatsacensībās neiekļūstot.

Dāmām pamatsacensībās iekļuva 14 labākās kamaniņu braucējas.

Dāmām kopvērtējumā Nāciju kausa desmitniekā tika uzreiz trīs latvietes – piektā bija Zirne, sestā palika Cauce, bet desmito vietu guva Aparjode, kura par vienu vietu gan piektdien, gan kopvērtējumā atpalika no latviešu izcelsmes kanādietes Brūkas Apškrūmas.

Kā noslēdzošās Nāciju kausu aizvadīja divnieku ekipāžas, kur piektajā vietā starp 11 tandēmiem bija Kristens Putins un Imants Marcinkēvičs, tomēr pie vietas pamatsacensībās tika visi ieskaitītu rezultātu guvušie dalībnieki, kas uz to pretendēja.

Divi labākie Latvijas divnieki ar Andri un Juri Šiciem, kā arī Gudramoviču un Kalniņu jau automātiski bija nodrošinājuši vietas pamatsacensībās.

Pēc dalības sešos etapos uzvaru Nāciju kausā ar 459 punktiem guva Gudramovičs un Kalniņš, kamēr Putins un Marcinkēvičs guva ceturto vietu.

Siguldā notiekošais Pasaules kausa etaps vienlaicīgi ir arī Eiropas čempionāts.

Sacensības Siguldā sāksies sestdien jau plkst.9.40, kad pirmo braucienu sāks divnieku ekipāžas. Tāpat sestdien startēs arī dāmas, bet svētdien programma būs jau no plkst.9.15, jo tajā tiks sadalīti kopā pieci medaļu komplekti – vīriešiem, trīs Sprinta kausā un arī komandu stafetē.

LA.lv