×
Mobilā versija
+11°C
Armanda, Armands
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
9. jūlijs, 2015
Drukāt

Klaidermans un Liepājas orķestris uz vienas skatuves

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Jūrmalā Dzintaru koncertzālē 13. jūlijā Latvijas klausītājus ar  muzikālo šarmu apburs klaviermūzikas virtuozs Ričards Klaidermans. Viņš klausītājiem piedāvās savu jaunāko koncertprogrammu, kas īpaši radīta stīgu instrumentu orķestrim. Lai skatītāji varētu to novērtēt pilnībā, koncertā piedalīsies Liepājas Simfoniskā orķestra mūziķi.

Šogad Ričards Klaidermans dodas pasaules koncertturnejā, lielāko tās daļu veltot koncertēšanai Āzijā. Latvija ir viena no retajām valstīm Eiropā, kur klausītāji varēs baudīt romantiskā pianista uzstāšanos. Klaidermans uzstājies uz vienas skatuves ar Londonas, Tokijas, Austrijas un Honkongas simfoniskajiem orķestriem, un tagad arī Liepājas Simfoniskā orķestra (LSO) mūziķiem radusies iespēja kopīgai sadarbībai ar pianistu un aranžētāju, kurš iekarojis daudzu klausītāju sirdis visā pasaulē. Par gaidāmo uzstāšanos LSO koncertmeistare Ilze Zariņa teica: “Sadarbībā ar mūsu orķestra stīgu mūziķu grupu esam sagatavojuši emocionāli piesātinātu un jaudīgu muzikālo programmu. Lai arī Klaidermana mūzika ir absolūti pašpietiekama, atlasot mūzikas skaņdarbus, izdevies rast kompozīciju, caur kuru tieši stīgu mūzikas instrumentu pavadījumā skaņdarbi iegūst īpašu izteiksmīgumu, dziļumu un reljefu.”

Mākslinieka repertuārs plūstoši variē no klasikas līdz vieglam džezam, tomēr Klaidermans ir nepārspējams romantisko noskaņu meistars, jo liriskas un maigi emocionālas notis caurvij ikvienu viņa skaņdarbu. Viņš komponējis mūziku arī filmām, etnisko mūziku un pārveidojis pazīstamus klasiskos darbus tā, lai tos būtu vieglāk klausīties tiem, kas ar klasiku ir uz “jūs”.

Kāds vācu žurnālists reiz sacījis, ka “Klaidermans, iespējams, popularizējis klaviermūziku vairāk nekā jebkurš cits mūziķis kopš Bēthovena laikiem”, savukārt ieraksts Ginesa rekordu grāmatā liecina, ka Ričards Klaidermans ir visveiksmīgākais pianists pasaulē. Vienkāršais un sirsnīgais francūzis Ričards Klaidermans nekad nav vēlējies kļūt par superzvaigzni, tomēr pianista albumu tirāžas liecina, ka viņš atpazīstamības ziņā pasaulē sasniedzis vairāk nekā grupa “Coldplay” vai “Lady Gaga”. Klavieres spēlēt slavenajam pianistam iemācīja viņa tēvs, klavierspēles skolotājs. Vēlāk, mācoties skolā, viņa ģimene saskārās ar finansiālām problēmām tēva slimības dēļ. Ričardam tādēļ bija jāstrādā amatā, kas nebija saistīts ar klavierspēli, bet viņš paralēli paspēja arī piespēlēt dažādām grupām un māksliniekiem, piemēram, franču dziedātājiem Džonijam Hallideilu un Maiklam Sardo. Savas ārkārtīgi veiksmīgās muzikālās karjeras laikā Klaidermans ierakstījis vairāk nekā 1300 skaņdarbu, viņa albumi 267 reizes izpelnījušies zelta un 70 reizes – platīna statusu. Pateicoties savai patikai uzstāties publikas priekšā un skatītāju mīlestībai, Klaidermans regulāri dodas plašās turnejās visā pasaulē. Arī Rīgā viņš līdz šim iegriezies ne reizi vien, un viņa koncertu biļetes allaž tiek pilnībā izpārdotas.

“Jau ar pirmajām notīm skudriņas skrien pāri visam ķermenim. Lieliska performance un noskaņa… Baudījums dvēselei un ikvienam, kas novērtē izcilu mūziku, jo tieši šāds būs šis koncerts,” tā sola pasākuma rīkotāji.

Varbūt noder!!

13.VII 19.30 Jūrmalā Dzintaru koncertzālē

Biļetes “Biļešu servisa” kasēs, www.bilesuserviss.lv

Cena: EUR 20 – 100.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+