×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.2°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
26. septembris, 2013
Drukāt

“Klaidonim” dubultjubileja! 


Klaidonis_6

Šogad Latvijā populārā šlāgermūzikas un kantri grupa “Klaidonis” svin 10 gadu jubileju. Par godu šiem svētkiem no 28. septembra līdz 30. novembrim grupa dodas 10 gadu jubilejas tūrē, kuras ietvaros visā Latvijā tiks sniegti 10 skanīgi koncerti. Jāsaka, ka svētki ir ne vien grupai, bet arī tās līderim Mārim Slokam, kuram aprit apaļi 50! 


 

Klausītājiem koncertā tiks piedāvātas grupas iemīļotās dziesmas – “Vecais skroderis”, “Tik ātri aizskrien laiks”, koncerta tituldziesma “Prieks” un citas. Protams, skanēs arī pavisam jaunas dziesmas. “Ko tur pārspīlēt. Visas koncerta dziesmas ir iespēlētas, gadu gadiem noslīpētas,” nosaka Māris. Visi grupas cienītāji dzirdēs arī dziesmu “Mazā dvēselīte”, kas nu jau kļuvusi par tādu kā grupas firmas zīmi, iegūstot labākās dziesmas titulu 2005. gada Bauskas kantri festivālā, saņemot Autortiesību bezgalības balvu un pārliecinoši uzvarot “Latvijas šlāgeraptaujā 2005”. Kā saka grupas līderis Māris: “Ceru, mums izdosies radīt sirsnīgu atmosfēru un, kā tas bieži noticis, izdosies kārtīga sadziedāšanās. Gribētos cerēt, ka mūsu popularitātes noslēpums ir mūsu spēlēšanas kvalitāte. Dziesmas, kas cilvēkiem patīk. Augstu vērtējam savus klausītājus un visos koncertos spēlējam no sirds.” “Klaidoni” klausās no padsmit gadiem līdz sirmam vecumam. “Vairāk jau laikam lauku cilvēki, vienkāršie cilvēki. Dziesmas arī ir vairāk par sadzīvi, kas saprotama lauku cilvēkam. Nesūdzamies arī par pilsētniekiem. Koncerti ir apmeklēti,” teic Māris.

Viņš ir paškritisks un nosaka, ka Latvijā jau nav tāda īsta kantri. “Mums ir visādas dziesmas – gan kantri, gan šlāgeris. Tomēr dziesmu aranžiju cenšamies veidot pēc kantrimūzikas parauga. Man ir tuvs kantrimūzikas stils. Taču diemžēl tikai Bauskas kantri mūzikas festivāls ir tas, kas to kantrimūzikas garu uztur.”

Arī Bauskas kantrimūzikas festivāla rīkotājs Uldis Ozoliņš atzīst, ka šī mūzika visā Eiropā un arī Latvijā lielākoties sasaistās ar šlāgeri. “Latvijā ir trīs vaļi – “Dakota”, “Klaidonis” un “6. jūdze”, kas mēģina šo stilu turēt. Tomēr ir dažādi apstākļi, kāpēc šīs grupas nebrauc uz ārzemju kantrimūzikas festivāliem.”

Daudzus gadus “Klaidonis” piedalījās Latvijas šlāgeraptaujā, bet šogad, kā Māris pats saka, tiek ieturēta pauze. “Domājam, ka rudens pusē vai nākamā gada sākumā atkal kaut ko iesniegsim. Nav jau tā, ka esam pazuduši. Vienkārši, kas par daudz, tas par skādi. Klausītāji būs noilgojušies un spēs novērtēt mūsu dziesmas.”

“Man pieder tas, ko sauc par laimi, es zinu to, un sirds man jūt!” koncerta tituldziesmā “Prieks” vēsta Māris.

Iemesls grupas dalībnieku laimei noteikti ir viņu mūzikas cienītāju nebeidzamā mīlestība. Visaugstākais novērtējums darbam, kas darīts no sirds, un iedvesmotājs censties arī turpmāk.

U. Ozoliņš grupai novēl augt un saka: “Ceru, ka no ārzemēm atgriezīsies Evija Sloka, kas varētu pamainīt grupas skanējumu. Viņa ietur to kantri stilu. Kā mākslā, piemēram, Pikaso mācījās mākslas akadēmijā. Ne jau uzreiz viņš sāka zīmēt tos ķēmus. Viņš savos pirmsākumos daudz kopēja, ļoti perfekti kopēja. Mācoties kopēt, tiek atklātas daudzas nianses. Ir iespēja vairāk saprast kantrimūzikas struktūru.”

Koncertu vadītājs būs Guntis Skrastiņš. “Klaidonis” jubilejas koncertos muzicēs pilnā sastāvā: Māris Sloka (balss, basģitāra), Elmārs Jirgensons (sitaminstrumenti), Vīgants Murelis (pedalsteel ģitāra), Valdis Rēbuks (soloģitāra, balss), kā arī Zigmunds Pogulis (taustiņinstrumenti). Kādā koncertā pievienosies arī Māra meita Evija Sloka (balss, tamburīns, vijole). Tūres lielkoncertā Rīgā “Sapņu fabrikā” uz skatuves kāps arī grupas kolēģi un draugi – populāri Latvijas šlāgermūzikas un kantrimūzikas izpildītāji un grupas.

 

KONCERTI

28. IX 20.00 Madonas kultūras namā

5. X 19.00 Dobeles kultūras namā

12. X 19.00 Valmieras kultūras centrā

18. X 18.30 Gulbenes kultūras centrā

9. XI 18.00 Liepājas Latviešu biedrības namā

22. XI 19.00 CATA kultūras namā (Cēsis)

23. XI 18.00 Ventspils kultūras centrā

28. XI 19.00 Ogres kultūras centrā

29. XI 19.00 Jelgavas kultūras namā

30. XI 19.00 Rīgā “Sapņu fabrikā”

Biļetes “Biļešu paradīzes” kasēs, www.bilesuparadize.lv

Cena – no Ls 4 līdz 10

 

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+