×
Mobilā versija
Brīdinājums +29.1°C
Aleksis, Alekss, Aleksejs
Otrdiena, 17. jūlijs, 2018
3. novembris, 2016
Drukāt

“Klaidonis” aicina uz saticību, harmoniju un mīlestību

Foto - Jānis DeinatsFoto - Jānis Deinats

Bildē no kreisās: Vīgants Murelis, Elmārs Jirgensons, Māris Sloka, Valdis Rēbuks, Zigmunds Pogulis.

Šajā rudenī grupa “Klaidonis” klausītāju vērtējumam nodeva savu septīto studijas albumu “Ar smaidu saulrietā”. Vēl pirms albuma iznākšanas grupas cienītājiem bija iespēja klausīties divas dziesmas “Aizvijas ceļš” un “Zarus nelauz”, kas jaunajā aptaujā “Latvijas sirdsdziesmas” oktobrī ieņem līderpozīcijas skatītāju un klausītāju balsojumā.

Pēdējie divi gadi grupai ir ražīgi. Pirms gada, pēc piecu gadu pārtraukuma, iznāca sestais studijas albums “Pieskāriens” un šogad jauns albums “Ar smaidu saulrietā”, kurā iekļautas 11 dziesmas. Desmit dziesmām mūziku rakstījis pats Māris Sloka, bet viena ir grupas ģitārista Valda Rēbuka sarakstīta un arī paša izpildīta. “Jāteic, ka tik ātri gan jauns albums nebija plānots, jo iepriekšējā gadā jau iznāca albums. Gāju pie Guntara Rača ar domu ierakstīt vienu dziesmu, bet viņš piedāvāja ierakstīt veselu albumu. Līdz ar to nācās sasparoties un sešos mēnešos ierakstīt jau nākamo albumu “Ar smaidu saulrietā”,” smaidot nosaka Māris un neslēpj: “Man vienmēr ir paticis strādāt studijā, jo īpaši jaunajā, plašajā, skaistajā “MicRec” studijā. Darbs bija ļoti interesants kaut vai tāpēc, ka tika pieaicināti daudzi viesmākslinieki. Ierakstos palīdzēja bundzinieks Gundars Lintiņš, somu izcelsmes akordeonists Marko Ojala, Gints Žilinskis – piano un daudzi citi, arī nu jau populārā Dināra Rudāne.”

Jaunā albuma dziesmām vārdu autors ir pats Māris, kā arī dzejnieki Agnese Līcīte un Guntars Račs. Vaicāju Mārim par radošo pusi, kas tad ir pirmais – vārdi vai mūzika? “Man parasti pirmā ir mūzika, un tad pielieku tekstu, bet šajā albumā bija arī izņēmumi, dažas dziesmas tapa jau ar gataviem dzejoļiem, kā, piemēram, tituldziesma “Ar smaidu saulrietā”, kurai pamatā ir ļoti skaistais Agneses Līcītes dzejolis,” teic Māris.

Klausītāji atzinīgi novērtējuši aptaujas dziesmu “Zarus nelauz”. Šī nav pirmā dziesma, kuru Māris sarakstījis, par pamatu ņemot Agneses dzeju, taču šī ir pirmā, kurai Agnese rakstījusi vārdus, klausoties jau gatavu melodiju. “Dziesmai “Zarus nelauz” tekstu speciāli rakstīja Agnese, un es ceru, ka šis mūsu tandēms ir atmaksājies. Interesanti ir tas, ka šoreiz viņa piekrita uzrakstīt tekstu gatavai melodijai. Viņa parasti ne labprāt to dara. Man liekas, ka teksts ir izdevies. Es centos arī izdziedāt to domu, kas ir tekstā. Neslēpšu, ka pie šīs dziesmas tika arī pamatīgi strādāts gan studijā, gan sākuma fāzē – demo. Es pie visām dziesmām esmu strādājis nopietni, bet šoreiz, šķiet, nedaudz vairāk darba ieguldījām. Ja nemaldos, studijā četras reizes pārmiksējām, kamēr panācām īsto rezultātu. Dziesma ir par to, cik svarīgi ir nedarīt pāri ne dabai, ne cilvēkiem. Mums jādzīvo saticībā, harmonijā un mīlestībā,” saka Māris.

Grupas pirmsākumi meklējami 1999. gadā, līdz ar nu jau leģendārā Bauskas kantrimuzikas festivāla pirmo gadu. Kopš tā laika grupa uzstājusies visos Bauskas festivālos. Savu pašreizējo nosaukumu grupa gan ieguva tikai 2001. gadā, kad sākās arī dziesmu fiksācija ierakstu studijās. Grupa tuvojas skaistajiem 18, un šo gadu laikā ne reizi vien piedalījusies aptaujās. Kad vaicāju Mārim, kā tajās veicies, viņš smaidot nosaka: “Mums aptaujās ar veiksmi ir visādi, reizēm esam topā, citreiz pa apakšu. Bet tas ir tikai normāli, un ļoti gribētos, lai tie balsojumi visām dziesmām būtu no tautas, nevis pašu sabalsoti, lai izkristalizētos populārākās dziesmas. Galvenais vērtētājs ir skatītājs. Mans viedoklis par dziesmu ne vienmēr saskan ar klausītāju viedokli, jo nereti dziesma, kas man liekas izdevusies, nemaz tik bieži netiek spēlēta radio un ir arī otrādi.”

Ir jaunas dziesmas, jauns albums, tad noteikti ir koncerttūre. Māris tā domīgi nosaka: “Par koncerttūri vēl tikai domājam, bet ļoti iespējams, ka nākamā gada sākumā tiešām dosimies pie klausītājiem ar jaunajām dziesmām visā Latvijā.”

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+