Apbrīno

“Klaidonis” ar smaidu un dziesmām apceļo Latviju 0

Foto – Jānis Deinats

Grupa “Klaidonis” šogad saņēma savu pirmo mūzikas ierakstu gada balvu “Zelta mikrofons” par savu jaunāko ierakstu albumu “Ar smaidu saulrietā” nominācijā “Šlāgera vai kantrimūzikas albums”. Profesionālās žūrijas atzinība un pozitīvās atsauksmes mudināja grupu doties tuvāk saviem klausītājiem.  Koncerttūrē “Ar smaidu saulrietā” tiks apceļotas deviņas Latvijas pilsētas, kur klausītājiem būs iespēja dzirdēt jaunāko daiļradi un labi zināmos hitus.

Koncertos klausītājiem būs iespēja dzirdēt 20 populāras un iemīļotas dziesmas un katrā no tiem tiks iesaistīts kāds no vietējiem deju kolektīviem vai koriem. Grupas “Klaidonis” līderis, dziesmu autors Māris Sloka atzīstas: “Protams, ir “lampu drudzis”, kā vienmēr pirms kāda lielāka notikuma.” Lai padarītu katru koncerttūres pieturvietu īpašu, grupa “Klaidonis” nolēmusi katrā pilsētā aicināt kādu no spožākajiem un aktīvākajiem vietējiem kolektīviem pievienoties grupai uz skatuves. Kā stāsta Māris Sloka: “Ceram uz vietējo kolektīvu atsaucību. Šāda sadarbība vienmēr ir interesanta gan mums pašiem, grupai “Klaidonis”, gan iesaistītajam kolektīvam, gan arī koncerta apmeklētājiem.” Pirmajā tūres koncertā grupa uzstājās ar enerģiskajiem Ventspils tautas deju kolektīva “Liedags” dejotājiem, bet pagaidām vēl noslēpumā tiek turēts, kurām tieši dziesmām dejotāji nolēmuši izveidot paši savu, unikālu horeogrāfiju.

Grupas pirmsākumi meklējami 1999. gadā līdz ar nu jau leģendārā Bauskas kantrimuzikas festivāla pirmo gadu. Kopš tā laika grupa uzstājusies visos Bauskas festivālos. Savu pašreizējo nosaukumu grupa gan ieguva tikai 2001. gadā, kad sākās arī dziesmu fiksācija ierakstu studijās. Grupa tuvojas skaistajiem 18. Grupas oficiālajā biogrāfijā minēti septiņi izdoti albumi, bet cik šajos gados nospēlēts koncertos, to laikam precīzi nezina pat neviens no pašiem grupas dalībniekiem. Mārim vienmēr svarīgs ir tieši klausītāju vērtējums: “Galvenais vērtētājs ir skatītājs. Mans viedoklis par dziesmu ne vienmēr saskan ar klausītāju viedokli, jo nereti dziesma, kas man liekas izdevusies, nemaz tik bieži netiek spēlēta radio un ir arī otrādi.” Kāds ir šis radošais process, kas atslēdz cilvēku sirdi? Par to Māris nosaka: “Man parasti pirmā ir mūzika, tad pielieku tekstu, bet albumā “Ar smaidu saulrietā” bija arī izņēmumi, jo dažas dziesmas tapa jau ar gataviem dzejoļiem, kā, piemēram, tituldziesma “Ar smaidu saulrietā”, kurai pamatā ir ļoti skaistais Agneses Līcītes dzejolis.”

Pēc koncertiem grupas mūziķi tiksies ar saviem klausītājiem, lai sniegtu autogrāfus uz “Zelta mikrofona” žūrijas visaugstāk vērtētā albuma savā žanrā – “Ar smaidu saulrietā”. Albums koncertos būs pieejams par īpaši izdevīgu cenu.

 

22. IX 19.00 Ādažu kultūras centrā

1. X 17.00 Krustpils kultūras namā

6. X 19.00 Smiltenes kultūras namā

20. X 19.00 Liepājas biedrības namā

10. XI 19.00 Bauskas kultūras namā

8. XII 19.00 Alūksnes kultūras centrā

19. I 19.00 Talsu kultūras namā

26. I 19.00 Jelgavas kultūras namā

Biļetes “Biļešu paradīzes” kasēs, www.bilesuparadize.lv

Cena: no EUR 7 līdz 15
LA.lv