×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.3°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
14. jūnijs, 2012
Drukāt

“Klaidonis” atgūst spēkus un gatavojas albumam

ReklāmfotoReklāmfoto

Pazīstamās grupas “Klaidonis” dziesma “Vienu saules rietu”, grupas līdera Māra Slokas un dzejnieces Agneses Līcītes kopdarbs, “Latvijas šlāgeraptaujas 2012” pavasara posma finālbalsojumā ieguvusi 2. vietu un iespēju piedalīties šlāgeraptaujas finālā 7. jūlijā Ventspilī, Reņķa dārzā.

 

“Lai arī katru gadu ir pa kādam mazam sasniegumam un šur tur parādāmies, un šis starpposms vēl nav nekāda lielā uzvara, tomēr ir ļoti patīkami, ka cilvēki mūs ir klausījušies un novērtējuši,” priecājas “Klaidoņa” solists Māris Sloka. Viņš atzīst – kopš grupas iepriekšējā albuma “Pārdomu laiks” iznākšanas 2009. gadā paša radošajā darbībā iestājies nedaudz klusāks “pārdomu laiks”, kurā vairāk pievērsies citām, ar mūziku nesaistītām lietām. “Jā, nu jau ir trīs gadi pagājuši, bet mūsu pašmērķis nekad nav bijis izdot katru gadu pa albumam, kā to dara “Labvēlīgais tips” vai citi censoņi,” pasmaida Māris. “Protams, visu laiku aktīvi spēlējam ballēs un dažādos pasākumos, tomēr mūzikā kaut kas vairāk sācis iekustēties pēdējā laikā,” stāsta Māris.

Jau tagad “Klaidoņa” muzikālajā pūrā tiek uzkrāts jaunais materiāls, pašlaik ieskaņotas dažas dziesmas. Grupa sola, ja apstākļi būs labvēlīgi, jaunu grupas albumu klausītāji varēs sagaidīt jau šoruden. “Tagad, pirmsjāņu laikā, mēs jaunās dziesmas nerādām, bet uzreiz pēc Jāņiem noteikti demonstrēsim,” atklāj muzikants.

“Klaidoņa” solists priecājas, ka aizsākusies veiksmīga sadarbība ar dzejnieci Agnesi Līcīti, tāpat dziesmu teksti jau “aizrunāti” pie pazīstamās šlāgermūzikas dziesmu vārdu autores Māras Svīķes. “Labu dzejnieku Latvijā ir daudz, bet labu dziesmu tekstu autori jāmeklē ar uguni,” uzskata Māris.

 

“Mums ir viens šāds labs autors – Guntars Račs, kurš spēj radīt tekstu gatavai melodijai, jo pats ir mūziķis. Ar mums diezgan veiksmīgi kā tekstu autors sadarbojies arī dīdžejs Dark. Kad rakstu dziesmu, pirmā, kas rodas, ir melodija. Reizēm vārdus rakstu arī pats.”

 

Pašlaik gan “Klaidonis” aktīvi gatavojas ielīgošanas laika zaļumballēm, bet pašā Jāņu vakarā grupa priecēs līgotājus Mārupē. Tur “Klaidonim” pievienosies arī grupas soliste, Māra Slokas meita Evija Sloka. Dziedātāja pašlaik studē vokālo prasmi Anglijā, Gilfordā, Mūsdienu mūzikas akdēmijā. “Mūsdienās attālumi pasaulē ir sarukuši. Pateicoties internetam, varam pat ierakstīt dziesmu, bet Evija – iedziedāt vokālu vai iespēlēt vijoli, esot citā pasaules malā. Domāju, ka jaunajā “Klaidoņa” albumā noteikti būs dziesmas, kurās piedalīsies Evija. Viņa gan pašlaik cīnās pati par sava jaunā albuma izdošanu, bet man kā tēvam atliek vien turēt īkšķus,” smaida Māris.

Šogad “Klaidoni” redzēsim un dzirdēsim uz dažādām skatuvēm – gan Talsu pilsētas svētkos, gan Liepājas Jūras svētkos. Jaunās un jau labi zināmās dziesmas grupa šogad atrādīs arī uz Bauskas kantri mūzikas festivāla skatuves. “Arī tad, ja mūziķiem un grupas patiesākajiem faniem gribētos, lai skan tikai jaunās dziesmas, skaidrs, ka lielākā daļa cilvēku vēlas dzirdēt “grāvējus”. Protams, reizēm ir sajūta, ka, tos spēlējot, iestājusies zināma rutīna, taču tad, ja jūti skatītāju atbalstu, ja spēj iekustināt publiku, no rutīnas vairs nav ne vēsts un to pašu jau simtiem reižu dzirdēto dziesmu nospēlējam ar atdevi un prieku.”

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+