×
Mobilā versija
+10°C
Vēsma, Fanija
Ceturtdiena, 19. aprīlis, 2018
19. maijs, 2015
Drukāt

FOTO: “Prāta vētra” prezentē jauno albumu “7 soļi svaiga gaisa”

Foto: LETAFoto: LETA

Grupas "Prāta vētra" albuma "7 soļi svaiga gaisa" prezentācija Jaunā Rīgas teātra pagalmā.

Grupa “Prāta vētra” klausītājiem piedāvā savu jaunāko albumu “7 soļi svaiga gaisa”, kurā iekļautas septiņas rūpīgi nostrādātas kompozīcijas labākajās “Prāta vētras” tradīcijās, informēja grupas menedžere Guna Zučika.

Līdz šim dzirdēti jau divi albuma singli – “Ziemu apēst” un “Ēdenes dārzs”. Abas kompozīcijas jau pirmajās dienās iekaroja klausītāju uzmanību un mūzikas topus. “Ziemu apēst” kļuva par sava veida pavasara moto, jo līdz ar singla publiskošanu ziema tiešām atkāpās. “Ēdenes dārzs” savukārt ir pati pirmā dziesma, ar kuru tika sākts albuma ieraksts. Dziesma par neprātīgu iemīlēšanos, arī sāpēm un krišanu kaislību okeānā – citiem vārdiem, par “tiem ķiršiem sarkaniem tavos matos”.

Albumā “7 soļi svaiga gaisa” iekļautas arī piecas citas kompozīcijas: “7 soļi svaiga gaisa”, “Pilsētas ugunis”, “Kad zvaigznes pār alejām krīt”, “Pastkastīte” un “Laimes satelīts”.

Albums “7 soļi svaiga gaisa” tapis ierakstu studijā “Hansa Studio”, kurā savulaik ierakstus veikuši arī “U2”, “Depeche Mode” un Deivids Bovijs. Kā atzīst grupas puiši – radošā studijas aura, atkaltikšanās ar producentu Aleksu Silvu un unikāla pieeja dziesmu tapšanai ir rezultējusies ar albumu, par kuru grupa ir gandarīta: “Sākotnēji mēs vairākkārt devāmies uz Berlīni, kur norisinājās radošās sesijas, kuru laikā viens otram un producentam Silvam atrādījām “mājas darbus” – skices, ko katrs bijām sagatavojuši. Tad, pamazām atsijājot pelavas, tikām līdz graudiem – dziesmām vai dziesmu skicēm, kuras tad arī kļuva par pamatu albumam “7 soļi svaiga gaisa”. Mēs bijām ārkārtīgi labi sagatavojušies un izslīpējuši aranžijas līdz niansēm, tāpēc visu veiksmīgi ierakstījām divās nedēļās, kas mūsu gadījumā ir savdabīgs rekords. Turklāt lielākā daļa dziesmu tika ierakstītas “dzīvajā” jeb spēlējot visiem kopā.”

Producenta izvēle šim albumam nebija nejauša. “Jau gatavojoties albuma ierakstam, jutām, ka šoreiz nav vietas eksperimentiem un ir vēlme atgriezties pie vecā labā “Prāta vētras” skanējuma. Ar Silvu pirms gandrīz desmit gadiem mums bija ļoti veiksmīga sadarbība, ierakstot “Četrus krastus”. Iekāpšana vienā upē divas reizes ir absolūti attaisnojusies [..]. Kā atzīmēja Silva pēc ieraksta, šī ir pirmā reize, kad pēc darba ar grupu viņš nejūtas saguris, bet, gluži otrādi, – patīkami uzlādējies. Albuma ierakstā Silva piedalījās gan ar muzikāliem ieteikumiem un ierosinājumiem aranžiju izstrādē, gan arī iejutās jaunā tēlā, kļūstot par vairāku dziesmu tekstu autoru,” stāsta mūziķi. Dziesmu tekstu autoru vidū ir arī Emīls Buiķis.

Albuma un logo dizaina autors ir Dāvis Vilcāns jeb “WIG”.

Albums pieejams “Ekase.lv”, “iTunes Store”, lielākajos mūzikas veikalos un citās tirdzniecības vietās.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+